Hirdetés március 18.

Nagyböjt 5. vasárnap

1./ Hétfőn Szent József ünnepe lesz. Hétfőn, kedden és szerdán az esti szent mise keretében lesz a nagyböjti lelkigyakorlatunk. A lelkigyakorlat vezetője Kiss Csaba solymári plébános. Hívjuk és várjuk a testvéreket. Csütörtökön az esti szentmise és szentségimádás után kezdődik a virrasztás. Pénteken este 6 óráirtól a Női Kör vezetésével elmélkedjük végig Krisztus keresztútját.

2./ Különféle újságok, valamint Szent Kereszt és áprilisi Adoremus a szokott helyről megvásárolhatók. Az Eucharisztikus Kongresszus előkészületeihez kapcsolódóan 6 plébánia missziós-küldöttjeinek szerkesztésében, elkészült a NEKtár újság 1. száma. Ingyenesen elviheti a kis asztalról. Az újság minden korosztályt megszólít.

3./ Jövő vasárnap, március 25-én, a délelőtti misék előtt és után jótékonysági süteményvásárt tartunk a július végén megrendezésre kerülő plébániai családtábor javára. Hálás szívvel köszönjük a süteményfelajánlásokat is, melyeket előző napon, szombaton délután 4 és 6 óra között várunk plébániánk hittan termében.

4./ Az Ifi Falka március 24-én, szombaton, szabadtéri keresztút-járást és kirándulást szervez Pilisjászfalui kálváriához.

Találkozó a plébánia előtt 8:15 és 8:30 között, várható visszaérkezés a plébániához délután 4 és ½ 5 között. A kirándulást hossza 10 km, kérünk mindenkit rétegesen és melegen öltözzön. A kirándulás költsége 700 Ft.-, és 2 db. vonaljegy (vagy BKV bérlet). Kérjük, a gyerekek diákigazolványt mindenképp hozzanak magukkal. Jelentkezni lehet személyesen Hunyadvári Attilánál vagy az ifi.falka@gmail.com email címen.

5./ Az Ifi Falka idén is szervez napközis és hittanos tábort.

A napközis tábor idén 2018. június 18 és 22 között lesz, részletek a hirdető táblán elhelyezett plakáton. A napközis tábor jelentkezési határideje 2018. május 31.

A hittanos tábor 2018. július 27 és augusztus 3 között kerül megszervezésre, részletek hamarosan a hirdető táblákon.

6./ Az alábbiak szerint alakul a virágvasárnapi és nagyheti próbák rendje. Kérünk mindenkit, hogy a próbák előtt negyed órával érkezzen meg. Aki nem tud az adott próbán részt venni, de a szertartáson igen, jelezze Hunyadvári Attilának.

23-án, pénteken, délután 4-kor virágvasárnapra; 26-án, 27-én és 28-án (hétfő, kedd, szerda ez a három nap) este 7 órakor nagycsütörtökre, nagypéntekre és nagyszombatra lesz a próba.

7./ Már előre hirdetem, hogy 28-án, nagyszerdán a reggeli szentmise után kezdődik a templom húsvéti nagytakarítása.