Adó 1%

Idén kiemelten fontos a rendelkezés, mert a 2018-ban benyújtott, az egyház technikai számára szóló nyilatkozatot újabb nyilatkozat beadásáig, vagy visszavonásig a következő években is figyelembe veszi a NAV.

Mivel az idei évben is lehetőség van arra, hogy a NAV készítse el az adózók bevallását, kérjük, hogy amennyiben módosítás nélkül elfogadja a NAV által felajánlott adóbevallást, ne felejtsen el rendelkezni, az online felületen adója 1 %-ról.

Ennek lehetőségeiről tájékozódjanak a templomokban kihelyezett szórólapokról, valamint a www.ajosagosszekot.hu honlapon.

Kérjük, abban az esetben is tegye meg felajánlását a Magyar Katolikus Egyháznak, ha személyi jövedelemadója bizonyos kedvezmények miatt nulla forint (pl. családi adókedvezmény), mert a „nullás” bevallás is számít!

Minden az egyházmegyék részéről a plébániáknak nyújtott anyagi támogatás jelentős részét az 1 %-os felajánlások révén kapott összeg teszi ki.

További bejegyzések