Hirdetések december 1.

Advent 1. vasárnapja

1./ Advent hétköznapjain (hétfőtől szombatig) reggel 6 órakor tartjuk a hajnali miséket. Este nem lesznek szentmisék. A hajnali misék után szerény agapéra hívjuk és várjuk a testvéreket.

2./ Kedden Xavéri Szent Ferenc emléknapja.  Csütörtökön este 8-9 óráig taizei imaóra lesz. Várjuk mindazokat, akik ismerik és szeretik ezeket az énekelt imákat. Egyszerű, szép és könnyen megtanulható, ezért hívjuk azokat is, akik még nem imádkoztak így. Utána csendes szentségimádás lesz éjfélig. Pénteken, november hónap első péntekén, Szent Miklós emléknapján, az esti ½ 7-es szentmise előtt 6 órától elimádkozzuk a Jézus Szíve litániát. Szombaton Szent Ambrus emléknapja.  Este 6 órakor gyújtjuk meg az adventi koszorú második gyertyáját. Jövő vasárnap, 8-án, délután 4 órakor tartjuk a templomban a Mikulás műsort.

3./ Karitász csoportunk az „Egymillió gyertya a szegényekért” mozgalom keretében december 2 és 8 között a szentmisék előtt és után megszentelt gyertyakínálást rendez a templom főbejáratánál. – Karitász csoportunk december 8-án 1/4 9-tól 12 óráig tartja a jótékonysági karácsonyi-vásárt. Kérjük, hogy az erre szánt termékeket (játékok, konyhai, fürdőszobai, stb.) hétfőtől kizárólag irodaidőben hozzák, melyeket  köszönünk rászorulóink nevében is.

4./ 15-én, advent 3. vasárnapján, a 10 órakor kezdődő plébániai nagymise keretében szolgáltatom ki a betegek szentségét idős, beteg testvéreinknek. Akik részesülni akarnak ebben a szentségben, kérem, iratkozzanak fel a sekrestyében illetve az irodában.   –   Ugyancsak 15-én délután 2 órától a plébánia kertjének rendbetételére hívjuk és várjuk azokat, akik tudnának segíteni ebben a munkában. A szervezők azt kérik, hogy aki tud, hozzon magával szerszámot (kaprincs, gereblye, ponyva).

5./  Különféle újságok és decemberi Adorémus a szokott helyről megvásárolhatók.  A sekrestyében jövő évi naptárak, valamint karácsonyi lapok kaphatók.