Hirdetések 2020.12.06

Hirdetések advent 2. vasárnapján

• Advent időszakában szombatonként, 18 órakor ünnepélyes gyertyagyújtás.
    Hétköznapokon (hétfőtől szombatig) rorate misét mondunk, reggel 6-kor.
  • A rózsafüzér társulat tagjait kérjük, hogy a jövő évi titkokat egyék át a sekrestyében!
  • Advent bűnbánati idő, alkalom a szentgyónás elvégzésére.
    Lehetőségek:
    Templomban: Vasárnap  8.00-8.30; 17.45-18.15 Kedden a mise után.
    A plébánián a kis hittanteremben hétfőn és pénteken 16-18 óra között.  (a november 30-a kivétel)
    Ez utóbbinál, hogy ne kelljen sorba állni, várakozni, készítettem egy táblázatot, ahova be lehet iratkozni. A táblázat címe a levelező listán megtalálható, vagy a mise után be lehet iratkozni.
    Ezeken az időpontokon kívül telefonos egyeztetéssel is szívesen állok rendelkezésre.

Események liturgikus programok

2.11. 9.45 Újköztemető: Ütő Csilla
12.11. 12.00 Szent Gellért Szabó Anna

A Szentírásból merítve:
Olvasmány: Iz 40,1-5.9-10 Vigasztaljátok meg népemet!
Szentlecke: 2Pét 3, 8-14 Új eget és új földet várunk, az igazságosság hazáját.
Evangélium: Mk 1, 1-8 Készítsétek az Úr útját, egyengessétek ösvényét!

Adventi utunkon a cél felé, az örök élet felé emeljük tekintetünket. Ezen az úton, amelyen Isten erejében járunk, segítenünk kell testvéreinket is. Egyengetni az Úr útját, azaz járhatóvá tenni az Úr számára saját lelkembe és a másik ember lelkébe vezető utat. Milyen sokan vannak, akik nem találják az utat! Ha sikerül megmutatnom nekik, ezzel vigasztalhatom, segíthetem az Isten országa, és az igazi karácsony felé az embereket.

Gondolatok a mai naphoz:

Jézus Krisztus, az Isten Fia evangéliumának kezdete

Idei egyházi évünkben Márk evangéliumát olvassuk. Ma éppen a kezdetét. Fontos lehet, hogy a mű záró mozzanatában, Jézus halálakor, a százados szavát hallhatjuk:” ez az ember valóban Isten Fia volt.” Márk tehát azt akarja bemutatni olvasóinak, hogy Jézus földi életében Isten Fiának bizonyult.

Mindegyik evangélium kezdetén ott áll a keresztelő, és rámutat Jézusra. Neki növekednie kell, nekem pedig kisebbednem. Szokatlan, új hang, amely megindítja a népet. Valami új indul el. Valamit másképp kellene tenni. Bűnbánat, megtérés. Jézussal való találkozásunk, az adventi időszak éppen erre biztat bennünket.

A mai járványos helyzetben, amikor minden elbizonytalanodik, feltehetjük magunknak a kérdést: miben kellene változnom? Lehet, csak apró módosítás, lehet, egy komoly átformálása szükséges életemnek.

Advent csendje segíthet, hogy meghalljuk Jézus szavát, meglássuk, miben lenne jó változnunk.

Karácsonyi készületünk ugyanakkor a másik ember felé is fordít minket. Legfőbb ajándékunk az lehet, hogy Jézust, az Isten Fiát megmutatjuk a mellettünk élőknek. Így a karácsony ünnepe újra Jézus Krisztus, az Isten Fia evangéliumának kezdete, újra felfedezése lehet sokak számára!

Fülöp Ákos plébános

• A rákosfalvai plébánia hírlevele belső használatra.Számlaszámunk:
    CIB bankműködés (egyházi adó): 11100104-19819019- 36000001
  • Felelős kiadó Fülöp Ákos plébános
  • Rákosfalvai Szent István Király Plébánia
  • 1144 Budapest, Álmos vezér tér 1. : 363-5976
  • Honlap: rakosfalvaplebania.hu
  • Plébános: Fülöp Ákos
  • Szentmisék:
    Vasárnap: 8.45; 10.00; 18.30
    hétköznap: hétfőtől szombati rorate misék 6.00; szombat 18.30;
  • Irodai ügyelet:
    hétfő – szerda – péntek 16.00-17.30
    kedd – csütörtök: 9.00-12.00
  • Feliratkozás a plébániai levelező listára: Küldj egy emailt a következő címre: rakosfalva+subscribe@groups.io