Hirdetések 2020.12.27

Hirdetések Szent Család vasárnapján

 • Karácsony ünneplése:
  Bár a járványhelyzet továbbra is fennáll, kellő óvatossággal szeretnénk karácsony liturgiáit végezni.  Bármilyen változást a levelező listán és a honlapon a lehető leghamarabb jelezni fogjuk.
 • December 28-30. között hétköznapi miserend. Hétfő, szerda 7.00-kor, kedd 18.30. (kedden és szerdán igeliturgia)
 • December 31-én év végi hálaadás 17.30-kor.
 • Január 1-jén, Újév napján vasárnapi miserend.
 • Január 6-án, Vízkereszt napján 7.00-kor és 18.30-kor lesz szentmise.
 • A bíboros úr rendelkezése alapján január 1-jétől a szentmisék végzéséért fizetett adomány csendes misénél 2000 Ft, az orgonás misénél 4000 Ft lesz. Természetesen a már beíratott szándékoknál megmaradnak az eddigi összegek.
 • Szeretném felhívni a figyelmet a liturgiához kapcsolódó alkalmakra.
 • Első vasárnapokon 18.00-tól szentórát végzünk. Csütörtökönként a szentmise után vezetett szentségimádást tartunk.
 • Hétfőn és szerdán a szentmise után csendes szentségimádásra van lehetőség.

Eseménynaptár:
Január 1. Mária Istenanyasága

Január 2. Első vasárnapi szentóra 18.00
Január 6. Vízkereszt 7.00; 18.30
Január 10. Urunk megkeresztelkedése
Január 17-24 Ökumenikus imahét

 A hét ünnepei:
Hétfő: Aprószentek

Péntek: Szűz Mária Istenanyasága
Szombat. Nagy szent Vazul és Nazianzi szent Gergely püspökök, egyháztanítók  

Szentmisék, liturgikus templomi események
Vasárnap: 8.45 + Rozméri, 10.00 + István és Ilona, 18.30 + szülők

hétfő: 7.00 + Dávid
kedd: 18.30 igeliturgia
szerda: 7.00 Igeliturgia
csütörtök: 17.30 Év végi hálaadás
péntek: 8.45 + Emma és Mária, 10.00 élő Klára, 18.30 Bakos és Galambos család + tagjaiért
szombat: 18.30

Gondolatok a mai naphoz

Szent József, az egyetemes egyház védőszentje. 1870. december 8-án IX. Piusz pápa az egyetemes egyház védőszentjévé nyilvánította szent Józsefet. Ebből az alkalomból Ferenc pápa szent József évet hirdetett, és apostoli levélben írt a szent család védőjéről. Ebben az írásban számos szempontból mutatja Jézus nevelőapját, feltárva, milyen sok helyzetben lehet példaképünk és segítőnk az üdvösség útján. Bár a Szentírás keveset beszél róla, szavait nem jegyezték fel, mégis tanít és erősít bennünket alakja.

József alakja Isten gyengédségét mutatja meg számunkra. A ma embere erősnek igyekszik mutatni magát, elfedve minden gyengeségét. A gyengédség segít, hogy megérintsük azt, ami törékeny bennünk, elfogadjuk gyengeségeinket, és felfedezzük, hogy az Istentől származó igazság nem elítél, hanem befogad, átölel, támogat bennünket, és megbocsát nekünk. Úgy mutatkozik meg, mint az irgalmas atya, aki visszafogadja tékozló fiát.

József az elfogadó apa. Bízik az angyal szavában, elfogadja Máriát gyermekével együtt. Életünkben vannak helyzetek amelyeket nem értünk, mégis, mert Istennel megbeszéltük, elfogadjuk azt. Ebből a megbékélésből fakad, hogy megsejtjük egy nagyobb történet mélyebb értelmét. Csak az Úr adhat erőt ahhoz, hogy elfogadjuk az életet úgy, ahogy van, hogy teret adjunk a lét ellentmondásos, váratlan, kiábrándító oldalának is. Fontos meglátnunk szent Józsefben a munkást. Az a személy, aki dolgozik, bármi legyen is a feladata, magával Istennel működik együtt. József boldogsága az önajándékozás logikájában rejlik. Minden hivatásban, életállapotban ezt az önajándékozást kellene megélnünk.

Kérjük bátran szent József közbenjárást, hogy családjaink a mai világban Isten szeretetének jelévé válhassanak!

 

Fülöp Ákos plébános

 

A Szentírásból merítve:

Olvasmány: Sir 3, 3-7.14-17a Fiam, legyen gondod apádra öregségében, ne keserítsd őt életében!

Szentlecke: Kol 3, 12-21 Öltsétek magatokra az irgalmasságot, a jóságot, a szelídséget, és a türelmet!

Evangélium: Lk 2, 22-40

Jézus atyja és anyja ámulva hallgatták, amit Simeon mondott. 

Karácsony ünnepe a család ünnepe. Jó együtt lenni, jó találkozni szeretteinkkel. Ezen a napon a Szent Családra tekintünk, és kérjük Isten kegyelmét családjaink számára. Erősítsd meg Istenünk közösségeinket!

 

1144 Budapest, Álmos vezér tér 1. : 363-5976

Honlap: rakosfalvaplebania.hu

Plébános: Fülöp Ákos

Szentmisék:

vasárnap: 8.45; 10.00; 18.30

hétköznap: Hétfő-szerda 7.00, kedd 18.30, csütörtök 17.30, szombat 18.30

Pénteken vasárnapi  miserend

Irodai ügyelet: hétfő – szerda – (péntek) 16.00-17.30

                            kedd – (csütörtök): 9.00-12.00

Feliratkozás a plébániai levelező listára: Küldj egy emailt a következő címre: rakosfalva+subscribe@groups.io

A Szent Család példája | Lámpagyújtogató

További bejegyzések