Hirdetések 2021.01.10

Hirdetések Urunk megkeresztelkedésének ünnepén

  • Hamarosan kezdődik a következő évi iskola választás, amelynek része, hogy az egyházi iskolák plébánosi ajánlást kérnek. Ennek menete a következő lesz, hogy mindenkinek egyszerűbb legyen.
    Készítettem egy lapot, amit kitöltve lehet az igényt jelezni. Ezt beküldve ki tudom állítani az ajánlást, amelyet azután a sekrestyében vagy az irodában át lehet venni. A lapot a levelező listán és a honlapon lehet megtalálni. https://forms.gle/2uZS9deoGc4kQhsK7
  • Bár a korlátozások tovább élnek, az elsőáldozásra való felkészülést fontos lenne elkezdeni. Keresztelési-bejelento (3)
  • Kérem, hogy azok az alsósok, akik szeretnének első áldozók lenni, jelentkezzenek, illetve a velük való foglalkozást január 19-én kedden kezdjük el. Az alkalmak keddenként 17.00-17.45 között lesznek.

Eseménynaptár:

Január 17-24 Ökumenikus imahét

Február 2. Gyertyaszentelő Boldogasszony

Február 3. Szent Balázs püspök, vértanú

A hét ünnepei:
Szerda: Szent Hilárius püspök, egyháztanító

Péntek: Remete Szent Pál

Szentmisék, liturgikus templomi események
vasárnap: 8.45 Beteg Anita, 10.00 Beteg Ferenc, 18.30 + Péter

hétfő: 7.00 Rozslay család élő és + tagjaiért
kedd: 18.30 Magyarok megtéréséért, békéért
szerda: 7.00 Élő Zsuzsanna, Ákos, Sándor, Alex
csütörtök: 18.30 + Károly
péntek: 18.30 + Ibolya temetés után
szombat: 18.30
Temetések:01.13. Újköztemető, 14.30 Kizelka Edéné, Ibolya
Keresztelő: 01.10. Bartucz Hanna

Gondolatok a mai naphoz

Te vagy az én szeretett fiam, benned telik kedvem!

A karácsonyi idő végéhez érkeztünk. Az immár felnőtt Jézus belép a világba, elkezdi működését. Elindul a nagy mű, a megváltás műve. A mai vasárnap egyben az évközi idő kezdete is. Immár végérvényesen visszatértek a hétköznapok. De vajon milyen következményét fedezhetjük fel életünkben az elmúlt ünnepi időszaknak?  Apró jelek, kicsiny csodák, amelyeket magunkkal viszünk. Álljunk meg kicsit a keresztelési jelenetnél! Az Atya szózata hangzik: „Te vagy az én szeretett fiam, benned telik kedvem!” Talán elsiklunk fölötte. Jézus valóban az Isten Fia, de ránk ez nem vonatkozik. De tényleg nem? Én nem lehetek az Atya szeretett fia? Időzzünk el kicsit ezen gondolat mellett! Mit jelent, hogy szeretett fiú /lány/ vagyok? Hogyan tapasztalom meg Isten szeretetét életemben? Gyakran talán azt várjuk, hogy minden sikerüljön, úgy, ahogy én szeretném. De vajon ezt jelenti Isten szeretete? Nem inkább azt, hogy el akar vezetni Országába?
Benned telik kedvem. Mit kell tennem azért, hogy Istennek kedve teljék bennem? Jézus megkeresztelkedésének ünnepén idézzük fel saját keresztségünket! Keressem, hogyan tudom tudatosabban megélni keresztény voltomat!  Keressük meg azokat, akik bár meg vannak keresztelve, de ez nem sokat jelent életükben!

Fülöp Ákos plébános

A Szentírásból merítve:
Olvasmány: Iz 42, 1-4.6-7 Íme a szolgám!

Szentlecke: ApCsel 10, 34-38 Vele volt az Isten!
Evangélium Mk 1, 7-11
Te vagy az én szeretett Fiam!

Jézus keresztelkedése epifánia (megjelenés), Istenségét nyilatkoztatja ki nekünk. Keresztelkedésével igent mond az Atya akaratára. Ezzel indul földi küldetése, nyilvános működése, hogy megmutassa Isten emberszerető jóságát.

 

1144 Budapest, Álmos vezér tér 1. : 363-5976
Honlap: rakosfalvaplebania.hu
Plébános: Fülöp Ákos
Szentmisék: vasárnap: 8.45; 10.00; 18.30
hétköznap: hétfő-szerda 7.00, kedd,  csütörtök, péntek 18.30,
szombat 18.30
Irodai ügyelet:
hétfő – szerda – péntek 16.00-17.30
kedd – csütörtök: 9.00-12.00
Feliratkozás a plébániai levelező listára: Küldj egy emailt a következő címre: rakosfalva+subscribe@groups.io
A rákosfalvai plébánia hírlevele belső használatra.Számlaszámunk: CIB bankműködés (egyházi adó): 11100104-19819019- 36000001

Felelős kiadó Fülöp Ákos plébános

 

További bejegyzések