Hirdetések 2021.01.17

Hirdetések az évközi idő első vasárnapján

  • Hamarosan kezdődik a következő évi iskola választás, amelynek része, hogy az egyházi iskolák plébánosi ajánlást kérnek. Ennek menete a következő lesz, hogy mindenkinek egyszerűbb legyen.
    Készítettem egy lapot, amit kitöltve lehet az igényt jelezni. Ezt beküldve ki tudom állítani az ajánlást, amelyet azután a sekrestyében vagy az irodában át lehet venni. A lapot a levelező listán és a honlapon lehet megtalálni.
    Az űrlap: https://forms.gle/2uZS9deoGc4kQhsK7 
  • Bár a korlátozások tovább élnek, az elsőáldozásra való felkészülést fontos lenne elkezdeni.
  • Kérem, hogy azok az alsósok, akik szeretnének első áldozók lenni, jelentkezzenek, illetve a velük való foglalkozást január 19-én kedden kezdjük el. Az alkalmak keddenként 17.00-17.45 között lesznek.
  • Hétfőn, 18-án, 17.30-tól szedjük le a karácsonyfákat a templomban. Kérem a testvérek segítségét!
  • A csütörtök esti mise után a szentségimádást plébániánk Életigeköre tartja énekekkel, elmélkedésekkel, csenddel 19-19.30-ig. Szeretettel várjuk plébániánk minden kedves hívét!”
  • Az Életigekör várja új érdeklődők jelentkezését is, akik szívesen váltanak életre havonta egy-egy igét a Szentírásból.  Jelentkezés: Ali Erika; 30/423-73-27; alinecserehati@gmail.com

Eseménynaptár:
Január 17-24 Ökumenikus imahét

Február 2. Gyertyaszentelő Boldogasszony 
Február 3. Szent Balázs püspök, vértanú

A hét ünnepei:
Hétfő: Árpád-házi Szent Margit szűz

Szerda: Boldog Özséb
Csütörtök: Szent Ágnes szűz, vértanú
Péntek: Boldog Batthyány-Strattmann László családapa 

Szentmisék, liturgikus templomi események
Vasárnap: 8.45 + Antal, Julianna, 10.00 + Erzsébet édesanya, nagymama, 18.30 + édesanya, Éva

hétfő: 7.00 + szeretteinkért
kedd: 18.30 + Mária
szerda: 7.00 + Zsolt, Péter
csütörtök: 18.30 + Lajos
péntek: 18.30 + Károly
szombat: 18.30 + Lajos

 

Gondolatok a mai naphoz

Találkoztam valakivel, aki maga az élet

A liturgia vasárnapi olvasmányos rendjében az ószövetségi olvasmány valamiképpen kapcsolódik az evangéliumhoz. Így van ez a mai alkalommal is. Két tanítvány – a Keresztelő szavára – követni kezdi Jézust. Találkozásuk egész életüket meghatározó eseménnyé válik. A kis Sámuel találkozik Istennel, aki őt prófétának rendeli.
Miből indul el a találkozás? A keresztelő rámutat Jézusra, Héli főpap megtanítja Sámuelt, hogy hogyan válaszoljon a hívásra. Van valaki, aki elindít Isten felé. Emlékszem-e még, az én életemben ki volt az? Hogyan történt az az első, az a döntő találkozás?Tekintsünk vissza kicsit eddigi életutunkra! Miben látom a Jézussal való találkozásom hatásait?
Persze ez a találkozás nem egyszeri. Ahogy Jézus később meghívta a tanítványokat a szorosabb követésre, úgy hív engem is, hogy a magam életállapota, hivatása szerint legyek követője, legyen állandó kapcsolatom vele.
Mindannyiunk feladata, hogy Jézushoz vigyük a körülöttünk élőket. Persze másképp a családban, a munkahelyen, a lakókörnyezetben. A Lélek ereje segít, hogy minden helyzetben felismerjük, mit tehetünk, mit kell tennünk, hogy Jézusra mutassunk: Ő az Isten Báránya!

Fülöp Ákos plébános

A Szentírásból merítve:
Olvasmány: 1Sám 3, 3b-10.19 Szólj, Uram, mert hallja a te szolgád!

Szentlecke: 1Kor 6, 13c-15a.17-20
Testetek a bennetek lakó Szentlélek temploma.
Evangélium: Jn 1, 35-42 Megnézték, hol lakik, és aznap nála maradtak.

Szólj, Uram, mert hallja a te szolgád! Gyertek, nézzétek meg, hol lakom! Megannyi választ sorolhatunk saját életünkből, amikor meghallottuk Isten hívó szavát, és válaszoltunk rá. Ma újra szeretnénk megerősödni abban, hogy Isten hív, és szeretnék válaszolni hívására.

 

 

1144 Budapest, Álmos vezér tér 1. : 363-5976
Honlap: rakosfalvaplebania.hu
Plébános: Fülöp Ákos

Szentmisék:
vasárnap: 8.45; 10.00; 18.30
hétköznap: hétfő-szerda 7.00, kedd,  csütörtök, péntek 18.30,
szombat 18.30
Irodai ügyelet:
hétfő – szerda – péntek 16.00-17.30
kedd – csütörtök: 9.00-12.00

Feliratkozás a plébániai levelező listára: Küldj egy emailt a következő címre: rakosfalva+subscribe@groups.io
A rákosfalvai plébánia hírlevele belső használatra.Számlaszámunk: CIB bankműködés (egyházi adó): 11100104-19819019- 36000001

Felelős kiadó Fülöp Ákos plébános

További bejegyzések