hirdetések 2021.01.31

Hirdetések évközi 4. vasárnap

 

Hirdetések
Február 2-án (kedd) Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepe. A gyertyaszentelést a 18.30-as szentmisén végezzük.

Február 3-án (szerdán), Szent Balázs püspök emléknapján a szentmise 18.30-kor lesz, amely végén Balázs áldást kaphatunk. (Vasárnap csak egy közös Balázs áldás lesz a szentmise végén)

Ruhaosztás a karitász csoportja szervezésében február 7-én (vasárnap) 8.00 és 12.00 között a plébánia hittan termében! A vírushelyzetre vonatkozó és  érvényben lévő rendelkezések figyelembevételével a teremben egy időben legfeljebb 10 fő tartózkodhat! A tiszta ruhákat 2021. február 1. és 5. között, csak a plébánia irodai idejében tudjuk átvenni!

Idén február 7-14 között lesz a Házasság Hete. A központi programok mellett, plébániánk külön eseménnyel is készül: egy izgalmas kapcsolatépítő játékra hívjuk a házaspárokat. A játékot 5 feladat alkotja, melyeket sorban, de egyéni ütemezés szerint lehet teljesíteni február 14. és március 21. között. További információk plébániánk facebook oldalán olvashatók vagy érdeklődni Paál Tamásnál, illetve feleségénél Rékánál az ezerszerisigen@gmail.com email címen lehet. A jelentkezés február 7-től indul.

Eseménynaptár:
Február 2. kedd: Gyertyaszentelő Boldogasszony 

Február 3. szerda: Szent Balázs püspök, vértanú
Február 7. vasárnap: Ruhaosztás
Február 7-14. Házasság hete
Február 17. Hamvazószerda

A hét ünnepei:

Kedd: Uruk bemutatása, Gyertyaszentelő Boldogasszony
Szerda: Szent Balázs püspök, vértanú
Péntek: Szent Ágota szűz, vértanú
Szombat: Miki Szent Pál és társai, vértanúk  

Szentmisék, liturgikus templomi események
Vasárnap:  8.45 élő Ildikó, 10.00 Házaspárért, 18.30 Szűzanya szándékára

hétfő: 7.00 élő Bálint és családja
kedd: 18.30 + Julianna, István 
szerda: 18.30 Tisztítótűzben szenvedőkért
csütörtök: 18.30 Szűzanya szándékára
péntek: 18.30 + Lajos
szombat: 18.30 + Lőrinc  

Temetés:
02.01. Rákospalota, 10.30 + Szalkai Sándor                 
02.01. Farkasrét alsó 13.45 + Komáromi Gézáné                 

 

Gondolatok a mai naphoz

Szelíden, szeretettel, mégis határozottan

Jézus – szokásához híven, ahogy Lukács írja – elmegy a zsinagógába, és ott tanít. Tanítása különleges. Más, mint a megszokott, ahogy az írástudók tanítottak. Tanítani, szólni abból tud az ember, amit maga is megtanult, átélt. Jézus tanítása az Atyával való egészen mély kapcsolatából fakad. Megtapasztaljuk más helyzetekben is, hogy ura a teremtett világnak.  A gonosz lélek harsányan reagál minderre. Felismeri Jézus erejét, kilétét. A gonosz, aki szétszór, összekever, rendetlenséget okoz, harsány hangja a belső rendezetlenséget mutatja meg. Gyakran, ha ilyen erőteljesen, harsányan reagálok, a belső rendezetlenségemet fejezem ki. Jézus parancsol a gonosz léleknek. Határozottan, mégis szelíden. Őt nem lehet kihozni a sodrából. Ebben is követni kellene! Persze emberként ez sokszor nem könnyű. Rendre halljuk Jézus csodáinál, hogy a nép megdöbbent, elcsodálkozott. Ma gyakran a negatív események döbbentenek meg minket. Rohanó világunkban olyan ritkán tudunk rácsodálkozni valamire, ami szép, olyan ritkán ragadja meg figyelmünket valami úgy, hogy kicsit megállít.  Megcsodálni a természetet, felfedezni a másik emberben a szépet, a jót, olyan feladat, amelyet napról napra gyakorolhatunk.

Fülöp Ákos plébános

A Szentírásból merítve:
Olvasmány: MTörv 18, 15-20

Az Úr, a te Istened prófétát támaszt neked.  
Szentlecke: 1Kor 7, 32-35
Feddhetetlen életre, és az Úrhoz való ragaszkodásra segítelek titeket.
Evangélium: Mk 1, 21-28
Új tanítás, és milyen hatalmas

 

Rákosfalvai Szent István Király Plébánia
1144 Budapest, Álmos vezér tér 1. : 363-5976
Honlap: rakosfalvaplebania.hu
Email: iroda@rakosfalvaplebania.hu
Plébános: Fülöp Ákos
Szentmisék:
vasárnap: 8.45; 10.00; 18.30
hétköznap: hétfő-szerda 7.00, kedd, csütörtök, péntek 18.30, szombat 18.30
Irodai ügyelet:
hétfő – szerda – péntek 16.00-17.30
kedd – csütörtök: 9.00-12.00
Feliratkozás a plébániai levelező listára: Küldj egy emailt a következő címre: rakosfalva+subscribe@groups.io

A rákosfalvai plébánia hírlevele belső használatra.
Számlaszámunk: CIB bankműködés (egyházi adó): 11100104-19819019- 36000001
Felelős kiadó: Fülöp Ákos plébános
iroda@rakosfalvaplebania.hu

További bejegyzések