Munkás Szent József Férfi-kör

„Isten szavát hallani, világosan cselekedni!”

Munkás Szent József Férfikör

„Szent József, kérem közbenjárásod, hogy jó munkás, férj és apa lehessek!”

A férfikör kezdetei a 2000-es évek elejére vezethetők vissza, amikor egy, akkor frissen megalakult családközösség férfitagjai és a 2006 óta a plébániai családtáborokban egymással megismerkedő, általában kisgyermekes, alsórákosi apukák elkezdtek egymással havi rendszerességgel találkozgatni, „férfidolgokról” beszélgetni, először a plébánia falain kívül. Csatlakozott hozzánk a káplánunk, Barabás Bence atyai s, majd az Őt felváltó Fejes Csaba atya invitált meg bennünket a plébánia falai közé. Azóta itt találkozunk havi rendszerességgel, immár évek óta minden hónap második péntekjén, az esti mise után, 19.00 órakor.

A célunk a plébániánk közösségének építése, önmagunk és egymás lelki fejlődésének elősegítése, támogatása,  hogy valóban Isten terve szerinti keresztények és férfiak, férjek és apák legyünk, a családunk és környezetünk javára. Igyekszünk ezt egyaránt imával és tettekkel is megvalósítani.

Ebből eredően részt vállalunk

• plébániánk külső és belső rendbetételében, az ezzel kapcsolatos munkálatokban (kert takarítás, belső pakolás)
  • lelki programokban (szentségimádás, keresztút)
  • kulturális programokban (farsang)
  • célirányos adományozás

Az összejöveteleink rendje a következő:

• 30 Mise
  • 00 Szentségimádás
  • 15 Zsolozsma
  • 30 A hónap szentje (10 perces előadás, a tagok felváltva készülnek, majd a hallottak megbeszélése)
  • 00 Vasárnapi evangélium (10 perces előadás, a tagok felváltva készülnek, majd a hallottak megbeszélése)
  • 50 Rózsafüzér
  • 00-tól Agapé, kötetlen beszélgetés
  • itt találkozunk immár évek óta minden hónap második péntekjén, az esti mise után, 19 órakor

Az átlag életkor 35-55 év körül van, általában 10-12 fő szokott alkalmanként összejönni, s nagy örömünkre Ákos atya is rendszeresen részt vesz az összejöveteleinken, segítve az eligazodásunkat a bonyolultabb témáknál.

Sok szeretettel várunk minden 18. életévét betöltött férfiút a rendezvényeinken!

Mindenkitől azt kérjük, hogy egyszer jöjjön el, nézzen meg minket, s ha otthon érzi magát, akkor szívesen látjuk legközelebb is.

Dicsértessék a Jézus Krisztus!

a Munkás Szent József Férfikör tagjai

FÉRFIAK IMÁJA

Urunk, Jézus Krisztus,
Hálával és bizalommal fordulunk Hozzád:
Add, hogy egyházadban elhivatott és szent férfiakká váljunk,
akik bátran vállalják hitüket és kitartanak vállalt hivatásukban!
Indíts minket cselekvésre, és különösen bátorítsd azokat,
akik teljesen a Te országodnak szentelik magukat!

Érintsd meg naponta szívünket, hogy keresztünket felvéve kövessünk téged!
Megváltó Jézusunk, imádkozunk Hozzád minden férfiért, aki
IGEN-t mond akaratodra a családban, az egyházban és a világban.

Gyújts bennünk szent tüzet, hogy ami Neked tetszik,
lelkesedéssel és okosan keressük, igazán megismerjük, kitartóan és tökéletesen megtegyük és munkánkat örömömmel végezzük!

Törd meg félelmeinket, hogy imádkozni és dolgozni tudjunk,
és olyanokká legyünk, akiknek élete érték:

tevékenység és tüzes szeretet, és életünk élő evangéliummá váljon, hirdetve az örömhírt és a reményt az élet minden területén!

Add, hogy megfeleljünk házastársi és szülői kötelezettségeinknek!
Add, hogy úgy szeressük mi is gyermekeinket, ahogy Szent József is szeretett Téged!
Adj mellénk szerető és hűséges feleséget, máriás lelkülettel!
Vigyázz családjainkra, mert mi vagyunk egyházad élő sejtjei!
Kérjük ezt ígéretedben bízva, miszerint velünk vagy minden nap
a világ végéig.

Amen.