Hirdetések 2021.04.25

Hirdetések húsvét 4. vasárnapján

• Kedden 17 órára várom az elsőáldozásra készülőket a hittanteremben.
  • Csütörtökön, a szentmise után 30 perces vezetett szentségimádás lesz, majd 20 óráig van lehetőség imádságra.
  • Május hónapban minden este 18 órakor elimádkozzuk a lorettói litániát.

Eseménynaptár:

• Május 8. Karitász ünnepi szentmise
  • Május 15. Nagymarosi találkozó – onine
  • Május 23. Pünkösd ünnepe
  • Június 5. Világméretű szentségimádás
  • Június 6. úrnapja

Csütörtök: Sienai szent Katalin szűz, egyháztanító, Európa társvédőszentje

• Vasárnap: 8.45 hálából, 10.00 Warholik család élő és + tagjaiért, 18.30 + Szülők: Mária és Sándor
  • hétfő: 7.00 Varga család élő és + tagjaiért
  • kedd: 18.30 halva fekvő Veronika
  • szerda: 7.00
  • csütörtök: 18.30 + József és szülei
  • péntek: 18.30
  • szombat: 18.30 + Anna és férje

Temetés: 04.21. 10.45 Újköztemető Sebestyén Józsefné

A hivatások célja: mindennap életet adni, és megújítani.

Húsvét 4. vasárnapja, az evangélium nyomán a jó pásztor vasárnapja. Jézus önmagát nevezi így a ma hallott szakaszban. Jézus pásztorok által kíván gondoskodni hívő népéről. Egyeseket kiválaszt, hogy a kézrátétel által szolgálatának részesei legyenek. Ma értük, papjainkért imádkozunk. Ferenc pápa idén, a hivatások világnapjára írt üzenetében szent Józsefet állítja elénk. Ő három kulcsszót mutat be, az álom, a szolgálat és a hűség. Isten álmában szól Józsefhez, aki felismeri üzenetét, és követi hívását. Mi is álmodunk valamit életünkről. Szeretnénk valamit megvalósítani. Vannak terveink, vágyaink. Ha mindezt Isten akaratának fényébe helyezzük, akkor jutunk el a teljes életre. Mindannyiunk életében jelen van a szolgálat. Másokkal és másokért élünk. Isten segít minket, hogy megtaláljuk életünkben a szolgálat helyét. Fontos része életünknek a hűség. E nélkül nincsen elkötelezett élet. A hűség egy állandóságot biztosít. Isten pedig megerősít bennünket a hűségben. Hogyan tudok tenni a papi hivatásokért? Egyrészt fontos, hogyan beszélek a papokról. Értékelem-e munkájukat? Másrészt megtapasztalják-e, hogy fontos az, amit tesznek? Tudok-e, akarok-e tenni azért, hogy jól érezzék magukat a plébánián? Be merem-e engedni őket életembe, családomba? Ma, a hivatások világnapján emlékezzünk vissza azokra az atyákra, akik valamikor – gyerekkorban, fiatalként – szerepet játszottak életünkben! Adjunk értük hálát! Idézzük fel azoknak az atyáknak emlékét, akikkel életünk során valamennyit kapcsoltban voltunk! Milyen emléket őrzünk róluk? Mai imádságunknak legyen része, hogy megköszönjük papjainkat!

Olvasmány: ApCsel 4, 8-12
Nincs üdvösség senki másban, csak Jézus Krisztusban

Szentlecke: 1Jn 3, 1-2
Nézzétek, mekkora szeretettel van irántunk az Atya!

Evangélium: Jn 10, 11-18
A jó pásztor – Jézus – életét adja a juhokért.

1144 Budapest, Álmos vezér tér 1. : 363-5976

Szentmisék:
vasárnap: 8.45; 10.00; 18.30
hétköznap: hétfő-szerda 7.00, kedd,  csütörtök, péntek 18.30,
szombat 18.30

hétfő – szerda – péntek 16.00-17.30
kedd – csütörtök: 9.00-12.00

Feliratkozás a plébániai levelező listára: Küldj egy emailt a következő címre: rakosfalva+subscribe@groups.io A rákosfalvai plébánia hírlevele belső használatra.

Számlaszámunk: CIB bankműködés (egyházi adó): 11100104-19819019- 36000001

Felelős kiadó: Fülöp Ákos plébános