Egyházközségi kirándulás 2024. május 1-jén

Kedves Rákosfalvai Testvérek! Egyházközségi kirándulásra hívok minden családot!

A századok homályába vész Szentkút alapító eseménye, az első csoda, amikor a néma pásztorfiúnak megjelenik a Szűzanya egy tölgyfa koronájában. Arra szólítja fel, hogy ásson a fa gyökerénél, és igyon abból a vízből, amit ott talál, hogy beszélni tudjon. A fiú szót fogad, ás, vizet talál, iszik és megszólal. Ez a víz, a szent kút vize, amelyhez azóta rengetegen zarándokoltak el, hogy Mária segítségével az Istennél gyógyulást találjanak testi-lelki bajaikra. Ez az a különleges vallásos ok, amiért erre a szent helyre (locus sacer), a Katolikus Egyház jóváhagyásával ellátogatnak az emberek.

A kirándulás pontos ideje:  2024. május 1.

Gyülekezés:   a Szent István Király Plébánia előtt 07.30 és 07.50 között. A különbusz 8 óra 00-kor indul és várhatóan este 18 körül között érkezik vissza.

Tervezett program:

• 11 órakor szentmise, amibe bekapcsolódunk.
  • Közös zarándok ebéd a Szent Jakab étteremben (2700 Ft. – a befizetett költség tartalmazza!).
  • A közeli Remetelakások és/vagy a Szent László-forrás, Szűz Mária kút megtekintése, séta a kegyhely környékén.
  • 15 órakor litánia a templomban. 15 óra 30-kor visszaindulás Budapestre.

Költségek:

A kirándulás költsége autóbusszal 7500 Ft./fő, melyet a plébánia irodájában vagy a sekrestyében, irodai időben lehet befizetni. Jelentkezni a zarándok ebéd létszámának előrejelzése miatt 2024. április 21-ig lehet! Aki saját autóval jön és kér ebédet feltétlenül jelezze szintén április 21-ig!

Jelentkezési felület:

Az ebéd költsége 2700 Ft