Szentségek kiszolgáltatása

Felkészülés a szentségek vételére

Nagy öröm volt az elsőáldozás templomunkban. Ugyanakkor fontos kérdés,
hogy a következő csapat hogyan készüljön fel. Felmerült az igény a bérmálásra való felkészülésre is.

Az első áldozásra való felkészülésnél alap, hogy a gyerek, ha állami iskolába jár, katolikus hittanra járjon. (Mivel csak májusban lehet változtatni, ha valakinél ez probléma, kérem, keressen meg!) Alsó
korhatár a 2. osztály. Az elsős gyermek számára az iskolába való beilleszkedés lehet a feladat.

Ugyanakkor az is fontos, hogy a vasárnapi misére hozzánk járjon a gyermek és családja. Ugyanis a felkészülésnek szerves része, hogy a közösségbe is bekapcsolódjanak a gyermekek (természetesen lehetnek kivételek).

A harmadik fontos szempont, amely szintén a közösségbe való bekapcsolódást segíti, hogy a vasárnapi szentmisén kívül valamilyen plébániai programba bekapcsolódjon. Ez lehet a hétfői általános iskolás hittan csoport, cserkészet, ministráns foglalkozás.

A bérmálásra való készületnél szintén fontos, hogy hozzánk járjon a fiatal szentmisére. Találja meg azt a területet, ahol be tud kapcsolódni a közösség életébe (pl. hétfői gimnazista – egyetemista csoport, ministrálás, cserkészet stb.) Itt az alsó korhatár a 9. osztály.

A felkészülés rendjét úgy szeretném, hogy havonta legyen egy alkalom, amikor kifejezetten a szentségre készülünk.

Hamarosan elkészülnek a jelentkezési lapok.

Bérmálás 2023 őszén. A jelentkezéshez szükséges információk letölthetők innen:

Bérmálás 2023 őszén

Fülöp Ákos

2021. október 7.

A fentiek letölthetők:Felkészülés a szentségek vételére

Keresztelés

Elsőáldozás