Egyházadó

Egyházadó, egyházi hozzájárulás

Püspökkarunk megállapítása szerint minden katolikus hívő nettó bevételének 1 %-át fizeti a területileg illetékes plébániára egyházi hozzájárulásként. (pl. ha havi 46 ezer Ft. a bevételem /fizetésem, nyugdíjam, ösztöndíjam, stb./ akkor abból havi 460 Ft. az „egyházi adóm”, más néven „egyházi hozzájárulásom”.) Ezzel hozzájárulok plébániai közösségem működtetéséhez: a rezsiköltségekhez, az alkalmazottak fizetéséhez és egyéb hétköznapi kiadásokhoz. Ez egy ajánlás, lehet ennél többet is adni, de kevesebbet nem illik.

Képtalálat a következőre: „egyházadó”

Hogyan érdemes fizetni?

Lehet a plébánia irodájában havonta, vagy évente egy összegben; de lehet átutalással is a bankszámlára:

Budapest-Rákosfalva, Szent István király Plébánia

11100104-19819019- 36000001

A perselypénznek más a célja, rendeltetése, nem váltja ki a fent említett kötelezettséget.

Az évenkénti 1%-ról való rendelkezés (pl. a Katolikus Egyháznak) az országos „nagy kalapba” megy, nem a plébániára jön! Ez a már befizetett adódból rendelkezhetünk. Ha nem rendelkezünk, marad az államnál.

Plébániánk kiszámítható gazdasági működéséhez fontos, hogy a hívek mindegyike teljesítse kötelezettségét. Ne feledkezzünk hát meg az egyházi hozzájárulás megfizetéséről!