Hirdetések 2021.05.23

Hirdetések pünkösd vasárnapján

• Csütörtökön, a szentmise után 30 perces vezetett szentségimádás lesz, majd 20 óráig van lehetőség imádságra.
  • Május 24-én, Pünkösdhétfőn, Máriaremetén egyházmegyei találkozó szervezünk.
  • 10.00 Buzdítás és dicsőítés
  • 11.00 NEK tájékoztató
  • 12.00 Ünnepi szentmise a bíboros atya vezetésével
  • Május 30-án, vasárnap az esti mise után templomunkban zenés áhítatot tartunk. Elhangoznak J. S. Bach, Heinrich Shütz és egyéb szerzők művei, valamint hallhatunk egy improvizációt is. Szeretettel várjuk a kedves testvéreket.
  • A júniusi Adoremus és a két hetilapunk megvásárolható.
  • Június 5-én bekapcsolódunk a világméretű szentségimádásba.
  • 17-18 óra között lesz templomunkban vezetett szentségimádás. Mindenkit szeretettel várunk! Gyere, tarts velünk Te is, és regisztrálj, akár otthon imádkozol, akár a templomban:
  • Június 6-án Úrnapja. A körmenetet a 10-es miséhez kapcsolva tartjuk. Kérem az oltárok szokásos előkészítését!
  • Családtábor 2021
  • Július 21-25 között tartjuk idei családtáborunkat. Információ és jelentkezés a honlapon. Plakát olvasható a hirdetőbálán, részletek a honlapon.

Eseménynaptár:

• Május 24. Egyházmegyei program Máriaremetén
  • Május 30. vasárnap 19.30 zenés áhítat.
  • Június 5. szombat Világméretű szentségimádás
  • Június 6. vasárnap Úrnapja

• Hétfő: Szűz Mária, az egyház anyja
  • Kedd: Szent VII. Gergely pápa
  • Szerda: Néri szent Fülöp áldozópap
  • Csütörtök: A mi Urunk, Jézus Krisztus, az örök főpap
  • Szombat: Szent VI. Pál pápa

• Vasárnap: 8.45 + György, 10.00 + Lajos, 18.30 + Ilona nővér
  • hétfő: 7.00 Beteg Péter
  • kedd: 18.30 + szülők, Erzsébet és Lajos
  • szerda: 7.00 beteg Etelka
  • csütörtök: 18.30
  • péntek: 18.30 + Tünde
  • szombat: 18.30 + élő édesanya
  • Május hónapban minden este 18 órakor elimádkozzuk a lorettói litániát.

A feltámadás örömhíre túlcsordul

Húsvét ünnepének üzenete: Krisztus él, legyőzte a halált. Ő azért jött, hogy Isten szeretetét megmutassa, és megnyissa az örök élet útját. Ez a három pedig szorosan összefügg. Krisztus él, jelen akar lenni életünkben. Ennek megtapasztalása, átélése lelkesít, lángra lobbantja szívünket. Átragyog rajtunk a bennük élő világosság, aki maga az Isten. Miután 50 napon át a húsvét fényében éltünk, ma elindít bennünket a Lélek, hogy vigyük el a világosságot, az üdvösség örömhírét a másik emberhez. Legyünk tanúi mindannak, amit megtapasztatunk húsvét örömében. Ma különösen is fontos útra kelnünk. A járvány okozta bezártság és félelem elkényelmesített bennünket. Mindez állóképességünket, alkalmazkodó képességünket ássa alá. Ha nem találkozom másokkal, nem kell elviselnem a számomra nehéz embereket, lelkileg is ellustulok. Nem csak a fizikai testnek van immunrendszere. Lelkünknek is van védekező képessége. Ahogy a felnövekvő gyermeket nem azzal óvjuk igazán a betegségektől, hogy nem engedjük gyerekek közé. Lehet, az elején hamar ledönti lábáról egy-egy apró kór, de szervezete megtanul védekezni, így kialakul az ellenálló képessége. Lelkünk is, ha sokféle emberrel találkozik, megtanulja kezelni a felőlük érkező hatásokat. Így nem fogja ledönteni a világból érkező számtalan „vírus”, és képes marad Isten üzenetét átadni. Pünkösd ünnepén különös erővel hangzik fel a mise végén: Menjetek, küldetésetek van! A Lélek erejében bátran indulunk, hogy az élő Krisztusról tanúságot tegyünk.

Olvasmány: ApCsel 2, 1-11 Halljuk, hogy hirdetik Isten csodás tetteit.
Szentlecke: 1Kor 12, 3b-7.12-13 Valamennyinkét ugyanaz a Lélek töltött be.
Evangélium: Jn 20, 19-23 Vegyétek a Szentlelket!

1144 Budapest, Álmos vezér tér 1. : 363-5976
Szentmisék:
vasárnap: 8.45; 10.00; 18.30
hétköznap: hétfő-szerda 7.00, kedd, csütörtök, péntek 18.30,
szombat 18.30
hétfő – szerda – péntek 16.00-17.30
kedd – csütörtök: 9.00-12.00
Feliratkozás a plébániai levelező listára: Küldj egy emailt a következő címre: rakosfalva+subscribe@groups.io A rákosfalvai plébánia hírlevele belső használatra.
Számlaszámunk: CIB bankműködés (egyházi adó): 11100104-19819019- 36000001
Felelős kiadó: Fülöp Ákos plébános