Egyházközségi újság – évközi 32. vasárnap

Évközi 32. vasárnap              2021. november 7.

Imádságom jusson színed elé, Uram, hajlítsd füledet kérésemre! (Zsolt 87,3)

Szentmisék:

vasárnap: 8.45; 10.00; 18.30

hétköznap: hétfő-szerda 7.00, kedd, csütörtök, péntek 18.30, szombat 18.30

hétfő – szerda – péntek 16.00-17.30, kedd – csütörtök 9.00-12.00

Olvasmány: 1Kir 17, 10-16 Szakajtó nem ürül ki, korsó nem apad el Isten szavára.

Szentlecke: Zsid 9, 24-28

Krisztus egyszer áldozta föl magát, hogy sokak bűnét elvegye.

Evangélium: Mk 12, 38-44 Mindent odaadott, amije csak volt, egész megélhetését.

Események, liturgikus programok :

Eseménynaptár:

11.08. 17.00 Alsósok csoportja

11.08. 19.30 Fiatal házasok csoportja

11.09. Baba-Mama kör

11.11. Ismerkedjünk a Bibliával!

11.15. 18.30 Ifi falka találkozó

11.16. Baba-mama kör

11.20 Világméretű szentségimádás

11.22. 17.00 Alsósok csoportja

11.22. 19.30 Idősebb házasok csoportja

Kedd: A Lateráni Bazilika felszentelése

Szerda: Nagy Szent Leó pápa, egyháztanító

Csütörtök: Tours-i Szent Márton püspök

Péntek: Szent Jozafát püspök, vértanú

Szombat: Magyar szentek és boldogok

Szentmisék. liturgikus templomi események

Vasárnap: 8.45 + Emma, István, Pál  10.00  Rózsafüzér társulat  18.30  + szülők

hétfő:        7.00 élő Enikő

kedd:         18.30 Élő Gábor, + Miklós

szerda:       7.00 élő Anna

csütörtök: 18.30 élő Tibor

péntek:      18.30 élő Kinga

Szombat:   18.30 + családtagok

Keresztelő: 11.07. 11.00 Decsi Sári

Csütörtökönként a szentmise után szentségimádást tartunk.

November 7-én vasárnap 16:30-kor templomunkban hangversenyt tartunk. Az esemény első felében orgonamuzsikát, a második részében pedig a vesperás tételeinek feldolgozásaiból született dalokat hallhatunk.

Erdő Péter bíboros úr rendelkezése:

Az állami előírások szigorodására, valamint számos paptestvér és hívő kérésére tekintettel Főegyházmegyénkben 2021. november 7-től az alábbi rendelkezések lépnek életbe:

1. A szenteltvíztartókat ürítsük ki, a bejáratoknál helyezzünk ki kézfertőtlenítőket
  2. A szentmisében és más liturgikus cselekmények során mellőzzük a kézfogásokat
  3. Templomainkban és zárt helyiségekben tartott rendezvényeken használjunk maszkot
  4. Áldoztatáskor minden áldoztatónak maszkot kell viselnie és áldoztatás előtt fertőtlenítenie kell a kezét, az áldoztatás csak kézbe történhet.

Imádkozzunk, hogy a beoltottak számának növekedésével a járvány veszélye végre elmúljon hazánkban.

Pénzügyeinkről:

Hálásan köszönöm a testvérek anyagi támogatását!

Bevételeinket alapjában a perselypénz, az egyházi megajánlás, a temetői bevétel, a stólára befizetett összeg adják ki.

Október végéig a 2021-es év bevételei 13.600.000 Ft-ot tettek ki.

Kiadásaink személyi kiadások, fenntartási költségek, fogyó eszközök beszerzése, illetve karbantartás, eszközbeszerzés.

Október végén a kiadásaink 14.700.000 Ft-ot tettek ki. Jelenleg mintegy 50 millió Ft-unk van. Reményeim szerint megkapjuk az egyházmegye engedélyét az urnatemető tervezett bővítésére.

Mindent odaadott, ami tőle telt.

Ki ne szeretné a jó oldalát megmutatni kifelé? Ki nem vágyik arra, hogy a jót, amit tesz, valamiképpen meglássák? Jézus kritikája a vezető rétegek felé nem azt jelenti, hogy ne tehetnénk jót. Még csak azt sem, hogy erről nem tudhatnak mások. Hiszen a jó példa a legfőbb nevelő erő. Azt kell tudatosítani magamban:”Mid van, amit nem kaptál? Ha pedig kaptad, miért dicsekszel, mintha nem kaptad volna?” /1 Kor 4,7 /

A szegény özvegyet látó Jézus valami olyasmi lehetett, mint János evangéliumában Natanael esete. Jézus belelát szívünk – lelkünk legmélyébe. Tudja, hogy most kényszeredetten adok, vagy jogosan utasítom el a kéregetőt.

Mit tudok adni, illetve mi az, amihez ragaszkodom? Képes lennék-e mindent odaadni?

Szentjeinket ünnepeltük a héten. Ők hús-vér emberek, megküzdötték a maguk harcait, és Isten kegyelmével győzelmet arattak. Érdemes lenne a hét szentjei közül valakit kiválasztani, akit komolyabban megismerek. Időt szánni arra, hogy megvizsgáljam, élete nekem személy szerint mit üzen.