Egyházközségi levél – Mária istenanyasága-Karácsony 2. vasárnapja

Mária Istenanyasága – Karácsony 2. vasárnapja

1. január 1-2.

Mialatt mély csend borult mindenre, mindenható Igéd, Urunk, királyi trónjáról eljött közénk. (Bölcs 18.14-15)

Szentmisék:

vasárnap:   8.45; 10.00; 18.30,

hétköznap: hétfő, szerda: 7.00, kedd, csütörtök, péntek 18.30, szombat 18.30

Olvasmány: Sir 24.1-4.12-16

Isten bölcsessége a választott nép között lakott.

Szentlecke: Ef 1.3-6.15-18

Hogy megértsétek, milyen reménységre hívott meg titeket!

Evangélium: Jn 1,1-18

És az Ige testté lett, és közöttünk lakott.

Események, liturgikus programok:

01.10. 18.30 Ifi falka találkozó

01.10. 19.30 Ifjú házasok csoportja

01.11.   9.30 Baba-mama kör

01.13. 19.30  Ismerkedjünk a Bibliával

01.17. 17.00 Alsósok csoportja

01.18.    9.30 Baba-mama kör

Hétfő: Jézus szent neve

Csütörtök: Vízkereszt – Urunk bemutatása

Péntek: Penyaforti szent Rajmund áldozópap

Szentmisék, liturgikus templomi események:

Vasárnap: 8.45 + Antal                   10.00  Rózsafüzér társulat                     18.30  + András

hétfő:          7.00 A magyar nép megtéréséért

kedd:         18.30 + Endre

szerda:        7.00 Szűz Mária szándékára

csütörtök: 18.30

péntek:      18.30 + Erzsébet

szombat:   18.30 + Katalin és családtagok

Temetés:

01.05. 13.00  Újköztemető, szóró:  Stilling Lajos Ferencné

Január 6. csütörtök Vízkereszt ünnepe – parancsolt ünnep

Szentmiséink: 7.00, 18.30

Hálásan köszönöm mindenkinek, aki az elmúlt évben bekapcsolódott plébániánk életének szervezésébe, alakításába. Köszönöm az anyagi támogatást is!

Összes saját bevételünk: 17.413.000 Ft (egyházadó, perselypénz, stóla, temető bevétele, egyéb adományok.)

Összes kiadásunk: 18.848.000 Ft (személyi kiadások, fenntartási költségek, programok, egyházmegye felé befizetési kötelességek.)

A korábbi évekből megmaradt, az év eleji induló összegben nem szereplő, aprópénz 3 millió Ft volt. Ez fedezte idén a hiányunkat.

Tartalékunk, ami az urnatemető bevételeiből keletkezett, és amit csak felújításra, bővítésre fordíthatunk: 43 millió Ft. Ebben benne van az orgona felújítására szánt, még ki nem fizetett 2 milliós összeg.

Számos csoport, közösség működik plébániánkon. Mindegyik csoporthoz lehet csatlakozni. Fontosnak gondolom, hogy ne csak a vasárnapi szentmisén vegyünk részt, hanem más módon is kapcsolódjunk plébániánk életéhez. A csoportokról és vezetőikről a levelező listán küldök bővebb tájékoztatást.

Az egyházmegye engedélyezte, és anyagilag is támogatja a templom bővítési munkálatait (urnatemető II. és a Karitász foglalkoztató és raktár), melynek várható költsége 70 millió Ft.

A költségek egy része még hiányzik. Keresünk pályázati lehetőségeket. Számítunk a testvérek segítségére is!

Ha erre a célra utalnak az ismert bankszámlára, kérem, írják oda, hogy templombővítés. A könyvelésnél fontos ez.

Csütörtöktől ismét lesz lehetőség 22 óráig virrasztáson részt venni a templomban.

Januártól:
– az Új Ember, a Keresztény élet és az Adorémusz ára emelkedett.

– az egyházmegye rendelkezett arról, hogy a temetés és az esküvő stóla adománya emelkedett. Ehhez kapcsolódva a templomban történő temetés költsége is növekedett.

Új esztendőben, új szívekkel

Január 1-je, karácsony nyolcada. Számos gondolat tárul ma elénk. Izrael életében a nyolcadik nap a körülmetélés, a névadás napja. Erről szól az evangélium. Mind a zsidó, mind a keresztény hagyományunkban számos helyen volt jelen a 8 napon át való ünneplés. Manapság a liturgiában csak a húsvétnak és a karácsonynak maradt meg a nyolcada.

Ezen a napon Szűz Máriát, mint Istenanyát köszöntjük. Jézust valóságos Istennek és valóságos embernek valljuk. Nagy karácsony napján az emberré lett Istent ünnepeltük, ma, kiskarácsony napján Istenségét állítjuk magunk elé Mária Istenanyasága által.

Az év kezdete alkalom a hálaadásra és az előre tekintésre is. Az olvasmány által elénk tárt áldás forma része lehet hétköznapjainknak. Áldó szavunk kísérheti az indulót és haza érkezőt.

Vasárnap még visszaidézzük karácsony ünnepét az evangéliummal. Amikor újra belépünk a hétköznapokba, velünk marad az ünnep öröme. Átéltük, és szeretnénk sokaknak elvinni az örömhírt: az Ige testté lett, Isten emberré lett, hogy megváltson, hogy üdvözítsen minket.

Új esztendőben, új szívekkel, új lendülettel indulunk útnak. Ezen az úton vezetőnk Jézus Krisztus, aki kegyelmével napról napra megerősít. Érdemes átgondolni, miben kell kicsit megerősödnöm! Hol tudok új lendületet kapni, tanúságot tenni Istenről? Hogyan tudom a közösséget szolgálni?

Isten erejével, Krisztus kegyelmével, a Szentlélek bátorításával induljunk az új év útján!