Egyházközségi levél – Évközi 7. vasárnap

Évközi 7. vasárnap                         2022. február 20.

Irgalmasságodban reménykedem, Uram, Szívem ujjong üdvözítő jóságod miatt; jótéteményeiért dicsőítem az Urat. (Zsolt 12,6)

Szentmisék:

hétköznap: hétfő, szerda: 7.00, kedd, csütörtök, péntek 18.30, szombat 18.30

Olvasmány: 1Sám 26, 2.7-9.12-13.22-23

Az Úr mindenkinek megfizet igazságosságában és hűségében.

Szentlecke: 1Kor 15, 45-49

A mennyei ember alakját is magunkon fogjuk hordozni.

Evangélium: Lk 6, 27-38

Úgy bánjatok az emberekkel, ahogy szeretnétek, hogy veletek bánjanak.

Események, liturgikus programok :

02.21. 18.30 Ifi falka találkozó

02.22.   9.30 Baba-mama kör

02.24. 19.30 Ismerkedjünk a liturgiával

02.26. 16.00 Mesefoglalkozás

02.28. 17.00 Elsőáldozók csoportja

02.28. 19.30 Idősebb házasok

03.01.   9.30 Baba-mama kör

03.02. Hamvazószerda

Nagyböjt péntekein 18 órai kezdettel keresztutat végzünk.

03.07. 18.30 Ifi falka találkozó

03.08.   9.30 Baba-mama kör

Hétfő: Damjani Szent Péter püspök, egyháztanító

Kedd: Szent Péter apostol székfoglalása

Szerda: Szent Polikárp püspök, vértanú

Csütörtök: Szent Mátyás apostol

Szentmisék, liturgikus templomi események:

Vasárnap: 8.45 + László     10.00 + Mária     18.30 + Ilona és Mihály

Hétfő:        7.00 + Szűz Mária szándékára

Kedd:         18.30 Heidi és családja

Szerda:       7.00 + Ágnes, Sándor, Edit, Sándor

Csütörtök: 18.30 + Hálából

Péntek:

Szombat:   18.30 + Szülők /Lukovics Milán atya/

Csütörtökön szentségimádást tartunk 19.30-ig, majd 22 óráig virrasztásra van lehetőség.

Hétfőn 17 órakor a felsősök csoportja találkozik a plébánián.

18.30-tól Ifi falka találkozó

Csütörtökön a szentségimádás után, 19.30-tól Biblia és liturgia témáról beszélgetünk a plébánián.

Szombaton 16 órára mesefoglalkozásra várunk kicsiket és nagyokat a plébániára.

Imádság nemzetünkért

Sokan sokféleképpen gondolkodunk a mai magyar és európai helyzetről. Különböző véleményünk van arról, hogy mi lenne az ideális megoldás, mit kellene tennünk, mit remélünk a magyarság jövőjével kapcsolatban. Keresztényként egy valamiben azonban egyet kell gondolunk: imádkoznunk kell az országunkért, népünkért, mert égető szükségünk van arra, hogy az Úr akarata valósuljon meg közöttünk, amint a mennyben, úgy a földön is!

1. ciklus A családokért, mint legkisebb közösségekért, emberi kapcsolatokért. (február 20-tól március 5-ig)

Elfogadtuk a plébánia 2022. évi költségvetését. Ebben – az építkezés költségeit nem számolva – 13 millió Ft-os kiadást terveztünk. Ennek fedezete az egyházi adó, a perselypénz, és más adományok.

Köszönöm a testvérek 2021.évi támogatásait! Ezekből a bevételekből tavaly 10,2 millió Ft jött be.

Bízom abban, hogy az idei évben is meg tudunk valósítani minden programot.

Januárban egyházadóból 812.000 Ft, perselypénzből 965.000 Ft érkezett. Azt tudjuk, hogy ilyenkor, az év elején mindig nagyobb összeg érkezik mindkét keretbe. Többen szívesen rendezik a hozzájárulásukat az év elején, illetve az év elejei ünnepek a perselypénzben is jelentkeznek.

Hálásan köszönöm a támogatást!

Jövő vasárnap a perselygyűjtésünk a katolikus iskolákat támogatja. Isten fizesse meg adományaikat!

A szeretet útján

Szent Pál apostol a szeretet himnuszt azzal vezeti be, hogy egy mindennél magasztosabb utat mutat számunkra. A szeretet úton levés, kapcsolat, döntés a másik ember mellett. A mai evangélium ennek az útnak a csúcspontjára vezet bennünket.

Könnyű kedvesnek lenni, amikor az embert nem bántja senki, könnyű szeretni azokat, akikkel nem találkozunk sokat. A szeretet útján sokakkal együtt haladunk. Családban, munkahelyen, lakókörnyezetben.  Őket már nem feltétlenül könnyű szeretni. Mert éppen ezekben a kapcsolatokban nagyobb a megbántás esélye. Már itt is tudatosságra, odafigyelésre van szükségünk. Gyakorolnunk kell a megbocsátást, az irgalmasságot. Ha ezekben a helyzetekben megerősödünk, tudunk fellépni a legmagasabb lépcsőfokra, az ellenség szeretet magaslatára.

Természetesen nem a magunk erejéből kell ide elérkeznünk. Isten kegyelme, a Szentlélek ereje napról napra erősít bennünket. Ha e mellé még azt is odateszem, hogy a szeretet nemcsak egy érzelem, hanem tudatos döntés a másik mellett, az értelem tevékenysége is, akkor könnyebbé válik az ellenem lévőt, az engem megbántót szeretni.

Talán, ami a legfontosabb, ahonnan minden megbocsátás, kiengesztelődés elindul, hogy én teszem meg az első lépést. Ahogy az Atya lépett felénk, amikor szólt népéhez, amikor prófétákat küldött, amikor Fiában maga jött el közénk. Ha Jézus nyomában járunk, nekünk is el kell indulnunk a másik ember felé. Egy kicsi lépéssel. Egy lenyelt automatikus válasszal, egy apró gesztussal.

Ó, ha a harmadik egyszer első lehetne, és diktálhatna, vonhatna, vihetne!
Lehet, elégnél hamar.  Valóban esztelenség volna.
De a szíved békességről dalolna, s míg elveszítenéd,
bizony megtalálnád az életet!  Bízd rá magad arra a harmadikra!
Mert az a szeretet. (Túrmezei Erzsébet)