Egyházközségi levél – Húsvét vasárnap

Húsvét vasárnap                                       2022. április 17.

Feltámadtam, és veled vagyok! Alleluja!

Szentmisék:

Olvasmány: ApCsel 10, 34a.37-43

Megmutatta magát az előre kijelölt tanúknak.

Szentlecke: Kol 3, 1-4

Keressétek, ami odafönt van, ahol Krisztus ül az Atya jobbján.

Evangélium: Jn 20, 1-9

Látta és hitt.

Események, liturgikus programok

04.23. Kirándulás

04.25. 17.00. Elsőáldozók csoportja

04.25. 19.30. Idősebb házasok csoportja

04.26.   9.30. Baba-mama kör

04.28. 19.30. Ismerkedjünk a liturgiával

04.30. 16.00 Mesefoglalkozás

05.02.            Ifi falka találkozó

05.03. 9.30 Baba-mama kör

05.07. Karitász ünnep

Szombat: Szent Adalbert püspök, vértanú, egyházmegyénk védőszentje

Vasárnap:   8.45 + Rosméri    10.00 + édesanya és nagymama     18.30 + Zoltán és János

Hétfő:          8.45 + István atya     10.00 + Attila atya

Kedd:          18.30 Hálából + Emilia és +Endre

Szerda:         7.00 + Anna

Csütörtök: 18.30 + Ferenc

Péntek:      18.30 + László és családtagok

Szombat:   18.30 + Béla

Húsvéthétfőn 8.45-kor és 10.00-kor lesz szentmise

Két részletben, 2021 őszén és most húsvét előtt elkészül az orgona javítása. Hálásan köszönöm a testvérek még 2020 őszén erre a célra összeadott adományait!

A templom bővítésről:

Az Egyházmegye engedélye alapján beadtuk az önkormányzathoz az építési engedélyt. Ehhez két kiegészítést kértek. Egyrészt a csapadékvíz elvezetés tisztázását, másrészt a templom melletti fúrt kútra a fennmaradási engedélynek az önkormányzattól való megkérését. Ez utóbbira várunk, hogy az építési engedély kiadható legyen.

A Szentföld javára megtartott gyűjtésben 167.380 Ft gyűlt össze.

Isten fizesse meg adományaikat!

Anyagi helyzetünkről:

Március végéig egyházadóként 2,1 millió Ft, perselypénzként ugyancsak 2,1 millió Ft gyűlt össze. A templom bővítés támogatására 948.000 Ft-ot adtak a testvérek. Isten fizesse meg bőkezűségüket!

Kegyelmekben gazdag, áldott húsvétot kívánok!

Ákos atya

Hogy összegyűjtse Isten szétszóródott gyermekeit

Nagyböjt szent negyven napjában előkészítettük szívünket húsvét ünnepére. Jézussal jártuk utunkat, aki személyes Megváltónk.

Ünneplésünknek rendre része a találkozás, a közös asztal. Jézus feltámadását is azzal ünnepeljük, hogy összejövünk az utolsó vacsora termében, majd Jézus keresztje alatt, végül az üres sír mellett.

Kik vagyunk együtt az ünnepben?

Egyrészt, akik naponta imádságunkban, vasárnaponként a szentmisében találkozunk Megváltónkkal. Másrészt ma itt vannak azok is, akik csak ritkábban kapcsolódnak közösségünkbe. Az ünnep megszólítja azokat is, akik csak egy-egy ünnepi esemény kapcsán érkeznek el a közösséghez.

Jézus ugyanakkor mindenkinek meg akarja hirdetni a feltámadás örömhírét. Az a célja földi életével, szenvedésével, halálával és feltámadásával, hogy összegyűjtse Isten szétszóródott gyermekeit.

Ma rajtunk a sor, akik találkozunk Vele húsvét ünnepében. El kell vinnünk a feltámadás örömhírét minden emberhez!

Persze nem könnyű feladat. Mert a mai racionalista, önmagába zárkózott világ nem akar túllátni a földi élet keretein. Mert a ma elkényelmesedett embere nem akar erőfeszítést vállalni. Mert a mindent azonnal megkapni akaró ember nem tud mit kezdeni az ígéretekkel, különösen nem a túlvilág ígéretével.

Mégis, mi, akik megerősödünk a feltámadás örömében, új lendülettel akarunk tanúságot tenni. Krisztus feltámadt a halálból, és ennek mi tanúi vagyunk!