Egyházközségi levél – Húsvét 2. vasárnapja

Húsvét 2. vasárnapja                              2022. április 24.

Örüljetek dicsőségteknek, adjatok hálát az Istennek, aki meghívott titeket a mennyek országába, alleluja!

Szentmisék:

Olvasmány: ApCsel 5, 12-16

Az apostolok keze által sok jel és csoda történt.

Szentlecke: Jel 1, 9-11a.12-13.17-19

Én vagyok az első és az utolsó és az élő.

Evangélium: Jn 20, 19-31

Ne légy hitetlen, hanem hívő!

Események, liturgikus programok

04.25. 17.00. Elsőáldozók csoportja

04.25. 19.30. Idősebb házasok csoportja

04.26.   9.30. Baba-mama kör

04.28. 19.30. Beszélgetés hitünk titkairól – A feltámadás hite

04.30. 16.00 Mesefoglalkozás

05.02.            Ifi falka találkozó

05.03. 9.30  Baba-mama kör

05.07. 16.00 Karitász ünnep

A hét ünnepei

Hétfő: Szent Márk evangélista

Csütörtök: Chanel Szent Péter áldozópap, vértanú

Péntek: Sienai Szent Katalin szűz, Európa társvédőszentje

Szombat: Szent V. Piusz pápa

Szentmisék. liturgikus templomi események

Vasárnap: 8.45 Élő gyermekek, unokák, dédunokák     10.00  Pro populo     18.30 + Irma

Hétfő:         7.00 + Margit

Kedd:         18.30 István gyógyulásáért

Szerda:       Nem lesz szentmise

Csütörtök: 18.30 Halva fekvő Csilla

Péntek:      18.30

Szombat:   18.30

Temetés

04.25. 13.00 Újköztemető / Försönits István

Keresztelő:

04.24. 11.00 Szabó Sebestyén

Hirdetések

Minden csütörtökön, a szentmise után fél órás szentségimádást tartunk. Ezt követően 22 óráig csendes virrasztásra van lehetőség, amelyben 20-21 óra között vezetett imádság van, majd csendes imára várjuk a testvéreket.

Vasárnap, 24-én 15 órától elimádkozzunk az Irgalmasság rózsafüzérét, majd a Faustina című filmet nézhetjük meg a plébánián.

Hétfőn 17 órára az elsőáldozókat várjuk, 19.30-kor pedig az idősebb házasok csoportja találkozik a plébánián.

Szerdán nem lesz szentmise

Csütörtökön 19.30-tól hitünk alapját, a feltámadás hitét járjuk körül.

Szombaton 16 órától mesefoglalkozás lesz a plébánián

Hálásan köszönöm a húsvét ünneplésének előkészítését és az ünnepen végzett szolgálatot mind az énekkarnak, mind a ministránsoknak, és mindenki másnak, aki hozzátett az ünnep fényéhez.

Május 21-én lesz a Nagymarosi találkozó. Részletek a találkozó honlapján.

Májusban minden nap 18 órakor elimádkozzuk a lorettói litániát.

Május 1-jén, vasárnap ezt ünnepélyes formában tesszük.

Május 7-én ünnepeljük a karitász csoport megalakulását. Ünnepi szentmisét mondunk 16 órakor, majd egy kis együttlétre lesz lehetőség.

Várunk minden korábbi és eddigi karitász tagot. Hívom és várom azokat, akiket érdekel ez a tevékenység. Mit jelent ez? Törődés és odafigyelés a plébánia területén élőkre, rászorulókra. Adott esetben segítségnyújtás, akár a plébánia raktárában levő élelmiszerrel, akár a központ által felkínált lehetőségekkel.

Nyolc nap múlva újra együtt voltak a tanítványok

Húsvét ünneplése a szent Háromnap után még nyolc napon át folytatódik. Ma húsvét nyolcadán újra együtt vagyunk. A feltámadás napja – úgy tűnik – a kezdettől fogva fontos volt a Jézusban hívőknek.

Két találkozásról hallunk a mai evangéliumban. A hét első napján, miután hírek érkeznek az üres sírról, és egy-egy személyes találkozásról, Jézus megjelenik a tanítványoknak. A találkozás egyrészt örömre gyújtja a tanítványok szívét, másrészt a Szentlélek ajándékát is megkapják. Ez az öröm túlcsordul, és elsőként a távol levő Tamásnak mondják el. Ismerjük Tamás reakcióját. Kétkedését és megmaradását a közösségben.

8 nap múlva Jézus újra eljön. Milyen megdöbbentő lehet, hogy Ő pontosan tudja Tamás vágyát, szándékát. Jézus, bár fizikailag nincs jelen, mégis mindent tud apostolairól.

Számomra az is fontos, hogy nem azonnal, nem akármikor megy el Tamáshoz. Nyolc nap múlva, a közösségben.

Mai rohanó világunkban nem könnyű várni. Mennyi mindent szeretnénk azonnal elérni, megtenni. Milyen sok azonnali kimondott reakciónk van. Pedig ez a várakozás jelentős lehet. Kicsit átgondolom a dolgot. Kiderül, hogyan lehetne jól megfogalmazni. Felkészülők a találkozásra.

A mai vasárnap ősi elnevezése a Fehér Vasárnap. A húsvét éjszakáján megkereszteltek eddig hordták a fehér ruhájukat. Mi is örömmel és hálával emlékezhetünk megkeresztelt voltunkra.

Szent II. János Pál pápa az Irgalmasság Vasárnapjává tette a mai napot. A megváltásban, amely Krisztus halálával és feltámadásával valósul meg, Isten irgalmasságát fedezhetjük fel.

Adjunk ma hálát mindazért, amit kaptunk idén az ünnepen! Induljunk bátran hétköznapi feladatainkra, kérve Isten erejét, hogy tanúságot tehessünk a feltámadás öröméről, Isten irgalmas szeretetéről!