Egyházközségi újság – Nagyböjt 5. vasárnapja

Nagyböjt 5. vasárnapja                         2022. április 3.

Szolgáltass nekem igazságot, Istenem, az istentelen néppel szemben védd meg ügyemet, ments meg a gonosz és álnok emberektől, mert te vagy az én megmentő Istenem! (Zsolt 42, 1-2)

Szentmisék:

hétköznap: hétfő, 7.00, kedd, szerda, csütörtök, péntek 18.30, szombat 18.30

Olvasmány: Iz 43, 16-21

A nép, amelyet magamnak alkottam, hirdetni fogja dicsőségemet.

Szentlecke: Fil, 3, 8-14

Futok a kitűzött cél felé, az égi hivatás jutalmáért, amelyre Isten meghívott Krisztusban.

Evangélium: Jn 8, 1-11

Menj, de többé ne vétkezzél!

Események, liturgikus programok

04.04. 18.30 Ifi falka találkozó

04.05.   9.30 Baba-mama kör

04.08. 18.00 Keresztút

04.11. 17.00 Elsőáldozók csoportja

04.11. 19.30 Fiatal házasok csoportja

04.13.   9.30 Filmklub

04.10-04.17. Húsvét ünneplése

A hét ünnepei

Hétfő: Szent Izidor püspök, egyháztanító

Kedd: Ferrer Szent Vince áldozópap

Csütörtök: De la Salle Szent János áldozópap

Vasárnap:   8.45 + György    10.00 + Rózsafüzér társulat tagjaiért      18.30 + István

Hétfő:          7.00 + Mária, élő családtagok

Kedd:         18.30 + A magyar nép megtéréséért

Szerda:       7.00 + József

Csütörtök: 18.30 + Igekör + tagjaiért

Péntek:      18.00 keresztút    18.30 + Hálából Gyula és Melánia

Szombat:   18.30 + György

Temetés:

04.05. 10.45 Újköztemető / Pásztor Jánosné

Keresztelő:

04.09. 10.00 Gerencsér Emma

04.10. 11.00 Leicht Borbára; Papp Zénó

Hirdetések

Csütörtökön szentségimádást tartunk 19.30-ig, majd 22 óráig virrasztásra van lehetőség.

Nagyböjtben péntekein 14 éves kortól kötelező a hústól való megtartóztatás.

Hétfőn 17 órára a felsősöket várjuk a plébániára. Számukra szentgyónási lehetőség lesz.

18.30-kor Ifi falka találkozó lesz a plébánián.

Nagyböjt péntekein 18 órától keresztúti ájtatosságot végzünk.

Húsvét ünnepére készülünk. Jézus halálának és feltámadásának ünnepélése hangsúlyosan a liturgiában történik. Ebben, minden jel szerint, idén közösen vehetünk részt. Az ünneplésben, amely a Szent Háromnapban történik, segít, hogy nagypéntek munkaszüneti nap. Törekedjünk arra, hogy készületünkből csak a legszükségesebb dolgok maradjanak az ünnep napjaira.

A húsvét ünneplésének liturgikus rendjéről külön lapot készítettem.

Nagyszombaton a szentsír őrzésére várjuk a kedves testvéreket. Jelentkezés a sekrestyében vagy az internetes táblázatban.

Az irgalmas Isten

A múlt vasárnap az elveszett gyermekeit hazaváró Atyát szemléltük. Ma a bűnösre irgalommal tekintő Urat láthatjuk.

Azt halljuk Izaiás prófétától, hogy Isten valami újat visz végbe. Mit jelent ez? Hogy segít bennünket a változásban, a fejlődésben. Hiszen életünk úton levés, amelyben a kitűzött cél felé futunk. Ez a cél: az égi hivatás jutalma.

Tetten érték az asszonyt. (Vajon hol maradt el a tettestárs?) Első felindulásból végre kell hajtani a törvényben lévő ítéletet. Jó alkalmat kínál ez Jézus tőrbe csalásához. Jézus azonban csendben marad. Időt ad a vádlóknak, hogy lehiggadjanak. Feszülten, felfokozott állapotban nem lehet józan ítéletet hozni. Majd rövid felszólítása végképp észre téríti a vádlókat. A csend, a higgadtság gyakran segíti a tisztánlátást.

Jézus végül is elbocsátja az asszonyt, feladatul adva neki élete megjobbítását.

Isten irgalmassága nem azt jelenti, hogy nyugodtan tehetünk bármit, Ő úgyis megbocsát. Azt jelenti, hogy lehetőséget ad a megtérésre, bűneink leküzdésére.

Mai korunkban, ha valami baj, meg nem értés, igazságtalanság ér, olyan könnyen kitesszük a közösségi oldalra. Pedig, ha bele gondolunk, ha időt engedünk magunknak, ha elszámolunk tízig, lehet, másképp fogjuk látni a dolgot. Ma sokan csak az eseményt, a tettet szemlélik, és nem foglalkoznak azzal, mi vezetett idáig.

Nem könnyű a jézusi utat járni, nem könnyű Isten irgalmas szemével tekinteni a világra, a másik emberre. Nagyböjt idején, húsvét közvetlen közelében, halljuk meg mi is Jézus szavát: „Menj, de többé ne vétkezzél!”