Egyházközségi levél – Szentháromság vasárnapja

Szentháromság vasárnapja                           2022. június 12.

Áldott legyen az Atyaisten, és Isten egyszülött Fia, valamint a Szentlélek, mert irgalmasságot gyakoroltak velünk.

Szentmisék:

Olvasmány: Péld 8, 22-31

Alkotómunkája elején teremtett engem az Úr.

Szentlecke: Róm 5, 1-5 Reményünkben nem csalatkozunk meg, mert a Szentlélek által kiáradt szívünkbe az Isten szeretete.

Evangélium: Jn 16, 12-15

Az Igazság lelke elvezet a teljes igazságra.

Események, liturgikus programok:

06.13 19.30 Fiatal házasok csoportja

06.14.  9.30 Baba-mama kör

06.18. Papszentelés Esztergomban

06.18. 17-18. Világméretű szentségimádás

06.18. 19,15 Jótékonysági koncert a templomban

06.19. Úrnapja

06.26. Családi délelőtt

Hétfő: Páduai Szent Antal áldozópap, egyháztanító

Szerda: Árpád-házi Boldog Jolán szerzetesnő

Szentmisék, liturgikus templomi események:

Vasárnap:   8.45 + fiatal felnőttekért     10.00 + Ferenc      18.30 Hálából gyógyulásért

Hétfő:          7.00 Varga családért

Kedd:         18.30 Szűz Mária szándékára

Szerda:        7.00 fiatal felnőttekért

Csütörtök: 18.30 élő Albert és családja

Péntek:      18.30  élő Anita, Tamás, Ákos, Anasztázia

Szombat:   18.30 élő Ibolya testi-lelki gyógyulásáért

Keresztelő:

06.12. 11.00 Murányi Vince; Czunder Martin

Minden csütörtökön, a szentmise után fél órás szentségimádást tartunk. Ezt követően 22 óráig virrasztásra van lehetőség.

Hétfőn 19.30-től a Fiatal házasok csoportja találkozik a plébánián.

Július 18-án, Úrnapja szombatján, idén is csatlakozunk a világméretű szentségimádáshoz. Templomunkban 17-18 óra között lesz lehetőség együtt imádkozni a békéért, a kongresszus kegyelmeinek megéléséért.

Jótékonysági hangversenyt tartunk templomunkban június 18-án 19.15 órai kezdettel. Közreműködik Lénárt Linda orgona, Igai Csanád ének.

Június 19-én, Úrnapján, délelőtt csak egy szentmise lesz, 9 órakor. Ezt követi az úrnapi körmenet. Az esti mise a szokott módon meg lesz tartva. (18.30)

Június végén rendezik meg a családok világtalálkozóját Rómában. Ehhez kapcsolódva családi napot szervezünk június 26-án, vasárnap, a 8.45-ös mise után, délig. Színes programokkal készülünk kicsiknek és nagyoknak.

Nyári táborainkról tájékoztatás található a honlapon:

Június 20-24.         Napközis tábor

Június 27-július 1. Mesetábor

Augusztus 9-13.    Családos tábor

Megjelent az Eucharisztikus Kongresszuson elhangzottak írásos anyaga 3 kötetben. Beszédek, katekézisek; Fakultációk; Teológiai szimpózium. Kötetenként 3000 Ft. Megrendelhető a sekrestyében.

Gondolatok a mai naphoz:

Isten feltárja előttünk benső életének titkát

Találkozom egy másik emberrel. Valami megragad benne. Külső megjelenése, egy tette, odaállása a másik mellé, egy gondolata. Szeretném őt jobban megismerni. Ahogy fejlődik a kapcsolat, egyre többet mutatunk meg magunkból. Beengedjük egymást kölcsönösen a bensőkbe.

Isten, aki maga a szeretet, szeretettel fordul az ember felé. Nem veti el a bűnbeesés után. Egyre többet mutat meg magából. Végül, Fia által feltárja előttünk benső életének a titkát. Így érkezünk el a Szentháromság misztériumához.

Az egyházi év első felében, karácsony és húsvét ünnepköre által, Jézus életének eseményeit szemléltük. Benne felfedeztük Isten Fiát. Ez által egyre többet megtudtunk Istenről. Ugyanakkor Isten benső élete misztérium marad számunkra. Mégis, ez nem eltántorít, hanem inkább vonz bennünket Felé. Minél inkább a közelében vagyunk, annál jobban szeretnénk jelenlétében megmaradni.

Az évközi időszakban, vasárnapról vasárnapra hallgatva a szentírás szövegeit, egy-egy témát, gondolatot felfedezhetünk, amely segít, megerősít, közelebb visz Istenhez. Mindez abban is segít, hogy ne csak vasárnaponként keressük a Vele való kapcsolatot. Találjuk meg napról napra azt az időt, amit Istennek tudunk adni!

Hétköznapjainkban is váljunk egyre jobban Isten szeretetének tanúivá!