Egyházközségi levél – Évközi 25. vasárnap

Évközi 25. vasárnap                               2022. szeptember 18.

Népem erőssége én vagyok, mondja az Úr!

Olvasmány: Ám 8, 4-7

Sosem felejtem el egyetlen tettüket.

Szentlecke: 1Tim 2, 1-8 Végezzetek könyörgést és hálaadást minden emberért!

Evangélium: Lk 16, 1-13

Aki a kicsiben hű, a nagyban is hű.

Események, liturgikus programok:

09.19. 18.30 Ifi falka találkozó

09.20. 10.00 Baba-mama kör

09.22. 19.30 Ismerkedjünk a Bibliával

09.23. 19.00-22.00 Virrasztás

09.26. 17.00 Elsőáldozók

09.26. 19.30 idősebb házasok

09.27. 10.00 Baba-mama kör

09.30. 19.00-22.00 Virrasztás

10.01. Nagymarosi találkozó

10.01 Rózsafüzért imádkozók találkozója

Hétfő: Szent Januáriusz püspök, vértanú

Kedd: Koreai vértanúk

Szerda: Szent Máté evangélista

Péntek: Szent Pió áldozópap

Szombat: Szent Gellért püspök

Szentmisék, liturgikus templomi események:

Vasárnap: 8.45 + Margit és János    10.00 + Máriák      18.30

Hétfő:        7.00

Kedd:         18.30 + Erzsébet

Szerda:       7.00

Csütörtök:  18.30

Péntek:      18.30 + Julianna és István

Szombat:   18.30

Keresztelő:

09.17. Pásztor Rózsa

Bérmálásra való felkészülést szervezünk ősztől. A jelentkezés módjáról a honlapon és a levelező listán olvashatunk. Fontos, hogy a jelentkezőknek egy kérdőívet kell kitöltenie és szeptember 30-ig visszaküldenie.

Minden csütörtökön, a szentmise után fél órás szentségimádást tartunk.

Szeptember közepétől folytatjuk templomunkban a hét éve megkezdett virrasztást, de most nem csütörtökön, hanem pénteki napokon, közvetlenül az esti szentmise után. A nyitott tabernákulum előtt az első órában közösen imádkozunk, hetenkénti váltásban öt tematikus összeállítás szerint: Szeretetláng, Isteni Irgalmasság, Taizei, Engesztelő, Szent Vér imaóra, ezt követően egyéni csendes imádság lesz este 10 óráig. Szeretettel hívjuk és várjuk a kedves Testvéreket minden alkalomra, hosszabb vagy rövidebb időre! Imádkozzunk együtt sokan, sokat a békéért!

Hétfőn 17 órára várjuk a felsősöket. 19.30-tól az idősebb házasok csoportja találkozik.

Október a rózsafüzér hónapja. Minden nap 17.45-től elimádkozzuk a rózsafüzért.
Szép számmal vannak tagjai a rózsafüzér társulatnak. Ennek célja, hogy napi imahátteret adjon plébániánk életének, 1 tized szentolvasó elimádkozásával, megadott titok szerint. Ugyanakkor lehetőséget adhat közösségek alakulására is. Lehetne alakítani köröket, amelynek tagjai egy teljes rózsafüzért lefednek, ki-ki a maga titkával. Ennek kialakítására szükség lenne a társulat tagjainak elérhetőségére. Kérem, aki szívesen megadja, küldje el telefonszámát és email címet az iroda@rakosfalvaplebania.hu email címre.

Ehhez kapcsolódik, hogy október 1-jén, a rózsafüzér királynője templomban (Thököly út) országos találkozót szerveznek a rózsafüzért imádkozók számára.

Gondolatok a mai naphoz:

Adj számot gazdálkodásodról!

Elindult a tanév, a munkaév. Visszarázódtunk a hétköznapok világába. Tesszük a dolgunkat lendülettel, néha belefásulva. Van, hogy örömmel máskor szomorúan, kényszeredetten. Becsülettel végezve munkánkat, bár van, amikor keressük a kiskapukat.

Egyszer számot kell adni arról, amit végeztünk. Nem csak azért, mert  kiderültek a turpisságaink. Gyümölcsöt kell teremnünk. Meg kell mutatnunk, hogy alkalmas intézői voltunk mindannak, amit Isten ránk bízott. Ha a jól végzett munka örömét megérezzük, akkor nem görcsös erőlködéssel, hanem jókedvű, áldozatos tevékenységgel végezzük mindezt.

Aki a kicsiben hű, a nagyban is hű. Valahol az apró dolgokban indul el minden. Először kisebb feladatok jönnek, majd a nagyobbak. Ha csak a nagy dolgokra várok, vágyódom, elszalad mellettem sok lehetőség.

Ma számos imafelhívás hangzik el. Szent Pál szava megvalósulni látszik: végeztess imádságokat… Persze érezzük, hogy az ima nem egy automatikus dolog, nem egy rajtam kívülálló, általam végzett tevékenység. Fontos, hogy engem, magamat formáljon. Hogy először is magam komolyabban vegyem keresztény életemet. Az ima úgy lesz „hatékony”, hogy a sok imádkozó maga alakul, és ezzel hatással lesz a többi emberre is.