Egyházközségi levél – Évközi 28. vasárnap

Évközi 28. vasárnap                               2022. október 9.

Ha bűneinket, Uram, felrovod, Uram, ki az, aki előtted megállhat? De nálad mindig kész az irgalom, Istenünk! (Zsolt 129)

Olvasmány: 2Kir 5, 14-17

Most már tudom, hogy nincs Isten az egész földön, csak Izraelben.

Szentlecke: 2Tim 2, 8-13

Ne felejtsd, hogy Jézus Krisztus, Dávid sarja, feltámadt a halálból!

Evangélium: Lk 17, 11-19

Kelj fel, és menj, hited meggyógyított téged!

Események, liturgikus programok:

10.10. 17.00 Alsósok csoportja

10.10. 19.30 Fiatal házasok csoportja

10.11. 10.00 Baba-mama kör

10.13. 19.30 Ismerkedjünk a Bibliával

10.14. 19.00 Férfikör

10.16. 10.00 Elsőáldozás

10.17. 18.30 Ifi falka találkozó

10.18. 10.00 Baba-mama kör

10.24. 17.00 Alsósok csoportja

10.24. 19.30 Idősebb házasok csoportja

A hét ünnepe:

Kedd: Szent XIII. János pápa

Péntek: Szent I. Kallixtusz pápa, vértanú

Szombat: Avillai Szent Teréz szűz

Szentmisék, liturgikus templomi események:

Vasárnap:    8.45 + Édesanya, Katalin     10.00 + Margit     18.30 + Szülők, nagyszülők

Hétfő:          7.00  Szűz Mária szándékára

Kedd:         18.30 + Aranka

Szerda:        7.00

Csütörtök: 18.30

Péntek:      18.30

Szombat:   18.30 + János és Fábián

Temetés:

10.11. 11.00 Pestlőrinc / Majos Ottóné

10.13. 14.00 Óbuda / Bulla Antalné

Keresztelő:

10.09. Nagy Nándor

Hétfőn 17 órára várjuk az elsőáldozásra készülőket, 19.30-ra a fiatal házasok csoportját.

Jövő vasárnap a 10 órás szentmisén lesz az elsőáldozás. 16 gyermek találkozik először a szentségi Jézussal. Imádkozzunk értük és családjukért!

Új elsőáldozós csoport

A jövő ősszel elsőáldozáshoz járulni szándékozók megkezdik a felkészülésüket.

A jelentkezők alapvetően az életkoruknak megfelelő, alsós vagy felsős hittan csoportba járjanak! Nagyjából havonta tartunk majd részükre külön felkészülést.

Minden csütörtökön, a szentmise után fél órás szentségimádást tartunk.
Október 6-án a házaspárokért, családokért imádkozunk ez alkalommal.

Péntekenként a szentmise után virrasztásra van lehetőség 22 óráig.

Október a rózsafüzér hónapja. Minden nap 17.45-től elimádkozzuk a rózsafüzért.
Szép számmal vannak tagjai a Rózsafüzér Társulatnak. Ennek célja, hogy napi imahátteret adjon plébániánk életének, 1 tized szentolvasó elimádkozásával, megadott titok szerint. Ugyanakkor lehetőséget adhat közösségek alakulására is. Létre lehetne hozni köröket, amelynek tagjai egy teljes rózsafüzért lefednek, ki-ki a maga titkával. Ennek kialakításához szükség lenne a társulat tagjaninak elérhetőségére. Kérem, aki szívesen megadja, küldje el telefonszámát és email címet az iroda@rakosfalvaplebania.hu email címre.

Főpásztorunk, dr Erdő Péter bíboros minden hónap első szombatján az egyházmegye egyik templomát felkeresi, ahol rózsafüzért vezet, majd szentmisét mutat be. November 5-én, szombaton a mi templomunkba látogat el. 18 órakor vezeti majd a rózsafüzért, 18.30-kor pedig szentmisét mutat be.

Gondolatok a mai naphoz:

Hálaadás – a közösség alapvető működése

Amikor valaki új helyzetbe kerül, (munkahelyen, osztályban, lakókörnyezetben) igyekszik kapcsolatokat építeni. Ha ez valamiért nem sikerül, vagy valami miatt törés következik be a többiekkel való kapcsolatban, magányos marad. Vagy egy vitás helyzetben azzal büntetem a másikat, hogy nem szólok hozzá. Kívül kerülni a közösségen félelmetes dolog. Társtalanul, segítség nélkül, egyedül, elvész az ember.

Kapcsolatainkban éppen ezért igyekszünk sok dolgot megtenni, hogy ne maradjunk magunkra. Egyik ilyen a köszönet, a hála kifejezése. Mai szentírási szakaszaink erre hívják fel a figyelmünket.

A szíriai Námán visszamegy, hálát ad Isten emberének. Rádöbben, hogy az Isten ereje gyógyította meg, így Vele akar kapcsolatban lenni.

A 10 leprás közül csak egy megy vissza. A többiek – számos emberi okot fel lehet sorolni önigazolásként – magukban akarják elintézni a hálaadást.

Ki merem-e mondani a köszönetet? Igyekszem-e reagálni a másik ember szavára, tettére, jelenlétére?

Az ember közösségi lény. Nem jó az embernek egyedül lenni. Kapcsolatainkat viszont gondozni kell. Változnak, alakulnak. Nyilván sokféle módon vagyunk jelen egymás számára. Más – más a viszonyulásom egyes emberekhez.

Feladatunk, hogy megtaláljuk mindenki felé az egymásra figyelés megfelelő módját.