Egyházközségi levél – Évközi 30. vasárnap

Évközi 30. vasárnap                               2022. október 23.

Az Urat kereső szívek örvendezzenek! Keressétek az Urat, és hatalmas erejét, keressétek az Ő arcát mindig! (Zsolt 104)

Olvasmány: Sir 35, 15b-17.20-22a

Aki szívből szolgálja, azt elfogadja az Úr.

Szentlecke: 2Tim 4, 6-8.16-18

A jó harcot megharcoltam, a pályát végigfutottam, a hitet megtartottam.

Evangélium: Lk 18, 9-14

Aki magát megalázza, azt felmagasztalják.

Események, liturgikus programok:

10.24.hétfő           17.00 Alsósok csoportja

10.24.hétfő           19.30 Idősebb házasok csoportja

10.25.kedd            10.00 Baba-mama kör

10.26.szerda          17.00 Kórus

10.27.csütörtök   19.30 Ismerkedjünk a Bibliával

10.28.péntek        19.00 Virrasztás

11.01.kedd            Mindenszentek ünnepe

11.02.szerda         Halottak napja

11.05.szombat      Első szombati rózsafüzér

11.07.hétfő           17.00 Alsósok csoportja

Hétfő: Claret Szent Antal Mária püspök

Kedd: Szent Mór püspök

Péntek: Szent Simon és Júdás Tádé apostolok

Szentmisék, liturgikus templomi események :

Vasárnap:   8.45 Szent Vendel tiszteletére     10.00 + édesanya emlékére      18.30 + Gábor

Hétfő:          7.00

Kedd:         18.30 élő Anna

Szerda:        7.00

Csütörtök:18.30

Péntek:     18.30

Szombat:  18.30 + Tünde

Temetés:

10.24. 10.00 Szent Gellért templom / Hideg Lászlóné

10.24. 12.45 Rákospalota / Csányi Istvánné

Keresztelő:

10.23.    Hanza Emma

10.30.    Szabó Ajtony

Halottak napja kapcsán templomban az urnatemető látogatható 10.29. és 11.02. között egész nap. Erre az időszakra keresünk olyanokat, akik vállalják a templom őrzését. Ez alkalom lehet a csendes imádságra is.

Jelentkezés a sekrestyében vagy az internetes felületen.

Ma missziós vasárnap van.  Perselygyűjtésünk a missziók támogatására szolgál.

Új elsőáldozós csoport

A jövő ősszel elsőáldozáshoz járulni szándékozók megkezdik a felkészülésüket.

A jelentkezők alapvetően az életkoruknak megfelelő, alsós vagy felsős hittan csoportba járjanak! Nagyjából havonta tartunk majd részükre külön felkészülést.

Minden csütörtökön, a szentmise után fél órás szentségimádást tartunk.
Október a rózsafüzér hónapja. Minden nap 17.45-től elimádkozzuk a rózsafüzért.
Főpásztorunk, dr Erdő Péter bíboros minden hónap első szombatján az egyházmegye egyik templomát felkeresi, ahol rózsafüzért vezet, majd szentmisét mutat be. November 5-én, szombaton a mi templomunkba látogat el. 18 órakor vezeti majd a rózsafüzért, 18.30-kor pedig szentmisét mutat be.

Erdő Péter bíboros úr, miután esperes kerületünk eddigi helyettes esperese, Balogh Attila más beosztásba került, személyemben új helyettes esperest nevezett ki. Kérem a testvérek imáját, hogy ezt a szolgálatot Istennek tetsző módon lássam el!

Vannak jeles pillanatok mindannyiunk életében. Bizonyára ilyen egy kerek évforduló. Gondolom, tudjátok, hogy hamarosan egy ilyen szép kerek születésnaphoz érkezem.

Nekem az a legnagyobb ajándék, ha együtt lehetünk egy kicsit. Egyrészt az Úr előtt, egy szentmisében, másrészt beszélgetve, némi süteménnyel, borral, sörrel, üdítővel.

Éppen ezért templomunkban 2022. november 25. péntek 17.30-kor ünnepi hálaadó szentmisét tartok, majd a szemben lévő iskola aulájába lehetőség lesz a találkozásra.

Tényleg nem kérek más ajándékot, mint az együttlétet!

Gondolatok a mai naphoz:

Az imádság erejében megharcolva a jó harcot

Két ember felmegy a templomba imádkozni. Megismerjük a helyzetet, amelyben benne élnek, és halljuk imádságukat.

A farizeus sorolja erényeit, dicsekszik Isten előtt, és másokhoz hasonlítja önmagát. A vámos megvetett alakjának jelenléte még jobban kiemeli saját eredményeit.

Isten elé állásom alázatosságból kell, hogy fakadjon. Irgalmasságát kérem gyengeségeimből elkövetett tetteimért, és hálát adok mindazért, amit kegyelme erejével megtehettem.

Saját imámhoz mit tanulhatok e két embertől? Talán az első, hogy nem a másikhoz mérten kell jónak lennem. A magam képességeit, lehetőségeit kell jól használnom. Minderre pedig Isten erejével vagyok képes. Ugyanakkor látnom kell gyengeségeimet is, amelyeket odatehetek az irgalmas Isten elé.

Életünk úton levés. Meg kell harcolnunk a jó harcot. Ebben időnként el is eshetünk, de mindig mellettünk van Isten kegyelme, és a közösség támogatása. Nem lehetek magányos harcos, együtt kell haladnunk a krisztusi úton!