Egyházközségi levél – Advent 4. vasárnapja

Advent 4. vasárnapja                          2022. december 18.

Harmatozzatok egek onnan felűről, és ti felhők, hullassátok közénk az Igazat! Nyíljék meg a föld, és teremje az Üdvözítőt! (Iz 45,8)

Olvasmány: Iz 7, 10-14

Íme a szűz fogan, fiút szül, és Emmánuelnek nevezi el.

Szentlecke: Róm 1, 1-7

Isten kiválasztott az Ő evangéliumának hirdetésére.

Evangélium: Mt 1, 18-24

József úgy cselekedett, amint az Úr angyala megparancsolta neki.

Események, liturgikus programok:

12.23.     6.40. Karácsonyfa állítás, templom takarítás

12.24 – 01.01. Karácsonyi ünnepi rend

Vasárnap: 8.45 + Éva, Krisztina és gyerekek     10.00 + édesapa emlékére     18.30 + családtagok

Hétfő:           6.00 + Pál

Kedd:            6.00 hálából

Szerda:   6.00 Elek család + tagjaiért

Csütörtök:    6.00 világ békéért

Péntek:         6.00 + Vilmos atya

Szombat:     7.00 élő családtagokért      24.00 Pro populo

Temetés:

12.19.        15.00 Templom/ Horváth Pálné

12.20.        10.45 Újköztemető / Hancsel Gábor

12.22.        11.15 Farkasrét / Gálos Miklós

Karácsony ünnepi rendje:

December 24.  7.00 szentmise

16.00 karácsonyi műsor

December 25. 0.00 éjféli szentmise, majd vasárnapi miserend.

December 26. 8.45; 10.00

December 27. 7.00

December 28. nem lesz szentmise

December 29. 18.30

December 30. 18.30 Családok megáldása

December 31. 17.30 év végi hálaadás

Január 1.          vasárnapi miserend

Advent hétköznapjain péntekig reggel is, 6 órakor kezdjük a szentmisét. Ez a hagyományos roráté szentmise.

Pénteken, 18.30-tól a kiengesztelődés imájára kerül sor.  Ezt követően virrasztás lesz 22 óráig. Ennek kezdetén szeretetláng imaórát tartunk. Közben 19.30-ig gyónási lehetőség is lesz.

December 23-án, az utolsó rorate szentmise után állítjuk fel a templomban a karácsonyfákat, és takarítjuk a templomot. Kérem segítségüket!

Új elsőáldozós csoport

A jövő ősszel elsőáldozáshoz járulni szándékozók megkezdik a felkészülésüket. A jelentkezők alapvetően az életkoruknak megfelelő, alsós vagy felsős hittan csoportba járjanak! Nagyjából havonta tartunk majd részükre külön felkészülést.

A 2023-as naptárok megvásárolhatók a sekrestyében.

A rózsafüzér társulat tagjai átvehetik a jövő évi titkokat a sekrestyében.

Gondolatok a mai naphoz:

József, az igaz ember

Máté szűkszavúan tudósít Jézus születéséről. Mégis e beszámolóban Jézus személyének egyik hangsúlyos része sejlik fel.

Kitűnik, hogy Mária gyermeket vár a Szentlélektől. Sejthetjük, hogy a Szűzanya megoszthatta az eseményt, talán édesanyjával vagy éppen Józseffel is. József dilemmája talán nem is a házasságon kívül fogant gyermek miatt van, hanem mivel Isten lefoglalta magának Máriát, ő hogyan merjen közeledni hozzá. A megjelenő angyal eloszlatja kétségeit. Immár teljes szeretetével fordulhat jegyeséhez.

„Jézusnak nevezed el”. József feladatot kap álmában. Nevet kell adnia a gyermeknek. A törvény előtt ő lesz az apa. Ez szükséges, hogy Jézus teljesíteni tudja küldetését.

Ő váltja meg népét bűneitől. Isten bocsáthatja meg a bűnöket. Így a gyermek a legszorosabb összefüggésbe kerül Istennel. Az ember kapcsolatokban élő lény. Ha az első, alapvető, az Istennel való kapcsolat sérül, akkor ez rossz irányba befolyásolja a másik emberrel való viszonyt is. Isten az embert bajainak gyökeréhez akarja elvezetni. Ebben kell gyógyulást nyerni a valódi gyógyuláshoz.

Karácsony ünnepe, a megtestesülés, Isten megváltó művéhez vezet el bennünket. Bűnbánatunk segít, hogy megnyíljunk a misztérium felé. Így az ünnep megerősítővé válik, feltölt bennünket, hogy bátran tegyünk majd tanúságot örömünkről, a megváltás jó híréről.