Egyházközségi levél – Szűz Mária Istenanyasága

Szűz Mária Istenanyasága                  2023. január 1.

Üdvözlégy Szűzanya, te szülted a Királyt, aki az ég és föld Ura mindörökkön-örökké.

hétköznap: hétfő, szerda 7.00, kedd, csütörtök, péntek, szombat 18.30

Olvasmány: Szám 6, 22-27 Így áldjátok meg Izrael fiait.

Szentlecke: Gal 4, 4-7 Amikor elérkezett az idők teljessége, Isten elküldte Fiát.

Evangélium: Lk 2, 16-21 A Jézus nevet adták neki, mert így nevezte őt az angyal.

Események, liturgikus programok:

01.05. csütörtök 19.00 Szentségimádás

01.06. péntek Vízkereszt, Urunk megjelenése – parancsolt ünnep

01.08. vasárnap Urunk megkeresztelkedése

01.09. hétfő 17.00 Felsősök csoportja

01.09. hétfő 18.30 Ifi falka találkozó

01.09. hétfő 19.30 Fiatal házasok csoportja

01.10. kedd  10.00 Baba-mama kör

01.12. csütörtök 19.00 Ismerkedjünk a Bibliával

Hétfőn: Nagy Szent Vazul és Nazianzi Szent Gergely püspökök, egyháztanítók

Kedd: Jézus Szent neve

Péntek: Vízkereszt, Urunk megjelenése

Szentmisék, liturgikus templomi események:

Vasárnap: 8.45 + Emma és Mária     10.00    Rózsafüzér társulat tagjaiért     18.30 + Márton család, Bors család, Ambrus + Gyula

Hétfő:          7.00 élő Klára

Kedd:         18.30 + András

Szerda:       7.00 Élő Zoltán

Csütörtök:18.30 + Endre

Péntek:       7.00 + Mária                   18.30 + Julianna

Szombat:  18.30 + Erzsébet

Temetések:

01.02.   9.00 Farkasrét / Plech Sándorné

01.04. 15.00 Templom / Csapó István Lajosné

Január 6-án, Vízkereszt ünnepén – amely parancsolt ünnep – szentmiséink 7.00-kor és 18.30-kor lesznek.

A héten első csütörtök lesz. A szentmise után szentségimádás lesz 19.45-ig. Azt szeretném, ha az egyes első csütörtöki alkalmak vezetését egy-egy csoport felvállalná. Várom a jelentkezéseket!

Kedves Testvérek!

Több jelzés érkezett, hogy a csütörtöki Biblia óra későn kezdődik. Ugyanakkor a szentségimádáson is kevesebben vagyunk. Ezért a következő változtatást határoztam el:

Szentségimádás a hónap első csütörtökén lesz, hosszabban, 19.45-ig. Ezekre szeretnék egy-egy csoportot meghívni, hogy vezesse az alkalmat.

A hónap második és negyedik csütörtökön lesz a felnőtt hittan. A Biblia alapján nézzük meg hitünk különböző témáit. Ez a szentmise után 19 órakor fog kezdődni.

Új elsőáldozós csoport

A jövő ősszel elsőáldozáshoz járulni szándékozók megkezdik a felkészülésüket.

A jelentkezők alapvetően az életkoruknak megfelelő, alsós vagy felsős hittan csoportba járjanak! Nagyjából havonta tartunk majd részükre külön felkészülést.

Gondolatok a mai naphoz:

Új esztendőben, új szívekkel

A mai nap számos szép gondolatot tár elénk.

Egyrészt karácsony nyolcadát tartjuk. Egész héten Jézus születését ünnepeltük. Talán nemcsak a liturgiában, hanem számos találkozásban, együttlétben is. Ezekben a napokban több idő juthatott egymásra. Remélhetőleg Istenre is tudtunk kicsit jobban figyelni, akár egyedüllétben, akár családban vagy közösségi összejöveteleken.

A nyolcadik nap a zsidóságban a névadás napja. Érdemes elgondolkodni, mit is jelent a nevem? Hogyan kaptam? Mit ad számomra a védőszentem?

A név azt is jelentheti, hogy megszólítható vagyok. Kiemel a tömegből, személyes kapcsolatra ad lehetőséget. Istennek is van neve, megszólíthatom.

A mai napon Szűz Máriát, mint Isten anyját ünnepeljük. Karácsony napján az emberré lett Istent ünnepel, aki valóság emberként született a földre. Ma Jézus valóságos Istenségét emeljük ki. Szűz Mária azért Istenanya, mert Jézus valóságos Isten.

Szent VI. Pál pápa kezdeményezésére a mai nap a béke világnapja. Ferenc pápa idei üzenetében a vírus és a háború okozta válsághelyzetre mutat rá. Arra hív: „hogy a megtapasztalt válsághelyzet megváltoztassa a szívünket, vagyis engedjük, hogy ezen a történelmi pillanaton keresztül Isten megváltoztassa a világ és a valóság értelmezésének megszokott szempontjait. Nem gondolhatunk többé csak a személyes vagy a nemzeti érdekeink védelmére, hanem a közjó fényében, közösségi felelősséggel, vagyis egy mindenkit magában foglaló testvériségre nyitott „mi”-ként kell szemlélnünk magunkat. Nemcsak saját biztonságunkat kell keresnünk, hanem itt az ideje, hogy mindannyian egész társadalmunk és bolygónk gyógyulásáért dolgozzunk, megteremtve egy igazságosabb és békésebb világ alapjait, komolyan elkötelezve magunkat egy olyan jóra való törekvés mellett, amely valóban közös.”

Új esztendőben, új szívekkel, új lendülettel induljunk, hogy teljesítsük mindazt, amit Isten feladatul ad, hirdetve a megváltás örömhírét, szolgálva a békét egymás között, és ezáltal az egész világon.