Egyházközségi levél – Évközi 2. vasárnap

Évközi 2. vasárnap                      2023. január 15.

Az egész föld imádjon és magasztaljon, Istenünk, nevedet énekkel dicsérje, fölséges Istenünk! (Zsolt 65,4)

Olvasmány: Iz 49, 3.5-6

A nemzetek világosságává teszlek, hogy üdvösségem eljusson a föld határáig.

Szentlecke: 1Kor 1, 1-3

Kegyelem nektek és békesség Atyánktól, az Istentől, és az Úr Jézus Krisztustól.

Evangélium: Jn 1, 29-34

Én láttam, és tanúskodom róla, hogy ő az Isten Fia.

Események, liturgikus programok:

01.16. 17.00 Alsósok csoportja

01.17. 10.00 Baba-mama kör

01.18. 19.00 Kóruspróba

01.20. 19.00 Virrasztás – az Isteni irgalmasság imái

01.23. 18.30 Ifi falka találkozó

01.23. 19.30 Idősebb házasok csoportja

01.24. 10.00 Baba-mama kör

01.25. 19.00 Kóruspróba

01.26. 19.00 Ismerkedés a Bibliával

01.27. 19.00 Virrasztás – engesztelő imaóra

Kedd: Szent Antal apát

Szerda: Árpád-házi Szent Margit szűz

Péntek: Boldog Özséb áldozópap

Szombat: Szent Ágnes szűz

Szentmisék, liturgikus templomi események:

Vasárnap: 8.45 + Antal     10.00 + Alíz és családja     18.30 + György, János és családtagok

Hétfő:          7.00 Varga család

Kedd:         18.30 + beteg szülők

Szerda:        7.00 lelkipásztorokért

Csütörtök: 18.30 + László, Miklós, élő és + családtagok

Péntek:       18.30 +  Mária

Szombat:    18.30 adományozókért

Az ökumenikus imahét január 15-től 22-ig tart. Az imahét anyagát a Minnesotai Egyházak Tanácsa állította össze; központi igéje így hangzik: „Tanuljatok meg jót cselekedni, törekedjetek az igazságra.” (Iz 1,17)

Az ökumenikus mozgalom a keresztények egységét keresi. Arra figyelünk, amit együtt tehetünk. A közös imádság, amelyet ezen a héten sok helyen tesznek, az egyik fontos terület. Ugyanakkor fel kell fedeznünk azokat a területeket, ahol együtt állhatunk ki a keresztény értékek mellet. Az élet védelmében, a szegények, menekülők segítésében, a béke szolgálatában.

Gondolatok a mai naphoz:

A Krisztusra mutató ember

János evangélista másképp mutatja be a Keresztelőt. Már a prológusban utal rá, majd tanúságtételét halljuk, végül két tanítványát elküldi Jézushoz. Tevékenységére, a keresztelésre utalás történik. Jézus is eljön Jánoshoz, de hogy megkeresztelkedett, arról nem olvashatunk. Természetesen mindez nem rontja a Szentírás hitelét, inkább tágítja a látásunkat. A másik három evangélium is, bár hasonlóan, de mégis különböző módon mutatja be a Keresztelő működését.

Keresztelő János tanúságot tesz Jézusról. Bár személyesen nem ismeri, mégis egyértelmű jelet kap Istentől. Ez azt is mutatja, hogy egészen Rá hagyatkozik.

Vajon én honnan és mennyire ismerem Jézust? Milyen a kapcsolatom vele?

Minket is tanúságtételre hív az Isten. Bár sok aggodalom lehet bennünk, mégis, a Szentlélekben bízva vállaljuk a tanúságtételt.

Ma annyian, harsogó módon, akarják eladni – szellemi vagy fizikai – portékájukat. Nem tudjuk túlharsogni ezt a kavalkádot. Ugyanakkor ma is működik szent VI. Pál pápa tanítása: a ma emberének nem tanítókra, hanem tanúkra van szüksége. Akkor hisz a tanítónak, ha maga tanú is.

Ha életünk jellé válik, ha megsejtik rajtunk, hogy van reménységünk, ha látják szép életünket, akkor majd rá mernek kérdezni, mi a reménységünk. Akkor tudunk szelíden, tiszteletet tanúsítva  Krisztusról, a reménységünkről beszélni.

Így szeretnénk a jó harcot megharcolni, a pályánkat végig futni.