Egyházközségi levél – Húsvét 2. vasárnapja

ISTENI IRGALMASSÁG VASÁRNAPJA

Húsvét 2. vasárnapja                       2023. április 16.

Örüljetek dicsőségteknek, adjatok hálát az Istennek, aki meghívott titeket a mennyek országába, alleluja!

hétköznap: hétfő, szerda 7.00, kedd, csütörtök, péntek, szombat 18.30

Olvasmány: ApCsel 5, 12-16

Az apostolok keze által sok jel és csoda történt.

Szentlecke: Jel 1, 9-11a.12-13.17-19

Én vagyok az első és az utolsó és az élő.

Evangélium: Jn 20, 19-31

Ne légy hitetlen, hanem hívő!

Liturgikus események, programok

A hét ünnepei:  Péntek: Szent Anzelm püspök, egyháztanító

04.17. 18.30 Ifi falka találkozó

04.18. 10.00 Baba-mama kör

04.21. 19.00-22.00 Virrasztás

04.24. 17.00 Elsőáldozók csoportja

04.24. 19.30 Idősebb házasok csoportja

04.25. 10.00 Baba-mama kör

04.27. 19.00 Olvassuk a Bibliát

Vasárnap:   8.45 + Csilla 1 évf.    10.00 + Margit    18.30 + Endre, Lajos, élő és + hozzátartozók

Hétfő:          7.00 + János

Kedd:         18.30 + Béla

Szerda:        7.00 + Anna

Csütörtök: 18.30 élő és + családtagok

Péntek:      18.30 + János és felesége Ilona, fiuk, János

Szombat:   18.30 + Béla

Keresztelő:  04.22. 14.00 Szalai Janka

Április 16-a, húsvét 2. vasárnapja az Isteni Irgalmasság vasárnapja.

15 órakor elimádkozzuk az irgalmasság rózsafüzérét, majd filmvetítés lesz a plébánián. A Faustina – az irgalmasság üzenete című filmet nézzük meg. Mindenkit szeretettel várunk!

+++++

A pápalátogatással kapcsolatban jelzem, hogy az április 30. vasárnapi 9.30-as Kossuth téri szentmisére regisztráció nélkül lehet belépni, érkezési sorrendben.

Ezen a napon délelőtt templomunkban nem lesz szentmise!

Április 28-án a péntek délutáni találkozón a Bazilika előtti téren lesz kivetítés. Ezen a napon sem lesz szentmise templomunkban!

+++++

Plébániai zarándoklatot szervezünk május 1-jén Bátára, a Szent Vér kegyhelyre külön busszal, melynek költsége 6000,- Ft. Részletek a faliújságon, a kitett szórólapon, illetve a honlapon.

Jelentkezés a honlapon megadott linken vagy a sekrestyében.

Keresztény létünk alappillérei

„A tanítványok állhatatosan kitartottak az apostolok tanításában és közösségében, a kenyértörésben és az imádságokban.”

Az Apostolok cselekedetei könyvében keresztény életünk alappilléreit hallhatjuk. Húsvét ünnepe megerősített minket hitünkben. Szeretnénk ezt megélni, hogy jellé válhassunk környezetünkben. Ehhez mindegyik alappillérre szükség van. Olyan lehet ez, mint egy háromlábú szék. A tanítás, az imádság, a szentmise. A közösség pedig a szék támlája. Mindhárom lábnak egyformának kell lennie, különben felborul a szék.

Az apostolok húsvét utáni tevékenysége is erre mutat rá. Tamás nincs együtt a többiekkel. Számukra mégis fontos, amit átéltek, hiszen elmondják neki: láttuk az Urat. Ő pedig minden kételkedése ellenére velük marad. A közösség megtartó erő lehet a legnehezebb időkben is.

A tanítás, amelyet újra és újra hallunk, egyre elmélyül bennünk. A kenyértörés, a szentmise (ide kapcsolhatjuk a szentségeket) táplál és erősít minket. Az imádság pedig személyes kapcsolatot ad Megváltónkkal.

Húsvét a keresztség ideje. Az újonnan megkereszteltek nyolc napon át viselték a fehér ruhát. Innen a fehérvasárnap elnevezés.

Jézus halálában és feltámadásában Isten irgalmas szeretetét látjuk, tapasztaljuk. Ezért vált századunk elején ez a vasárnap az irgalmasság vasárnapjává.

Húsvét örömét őrizve szívünkben szeretnénk keresztényként járni életutunkat. A hétköznapokhoz ad erőforrást minden vasárnap, amikor találkozhatunk Urunkkal, hallgathatjuk szavát, táplálkozhatunk testével.