Egyházközségi levél – Húsvét vasárnap

Húsvét vasárnap                       2023. április 9.

Feltámadtam, és veled vagyok! Alleluja!

Irodai ügyelet: hétfő – szerda – péntek: 16.00-17.30, kedd – csütörtök: 9.00-12.00

Olvasmány: ApCsel 10, 34a.37-43

Megmutatta magát az előre kijelölt tanúknak.

Szentlecke: Kol 3, 1-4

Keressétek, ami odafönt van, ahol Krisztus ül az Atya jobbján.

Evangélium: Jn 20, 1-9

Látta és hitt.

Események, liturgikus programok

04.10. Húsvéthétfő

04.12. szerda      19.30 Fiatal házasok csoportja

04.13. csütörtök 19.00 Ismerkedjünk a Bibliával.  A feltámadás eseményei

04.14. péntek      19.00-22.00 Virrasztás

04.14. péntek      19.00 Férfikör

04.16.vasárnap    15.00 Irgalmasság rózsafűzér, utána vetítés (Fausztina – az irgalmasság üzenete)

04.17. hétfő         17.00 Felsősök csoportja

04.17. hétfő         18.30 Ifi falka találkozó

04.18. kedd          10.00 Baba-mama kör

04.21. péntek     19.00-22.00 Virrasztás

Vasárnap: 8.45 + Ilona      10.00 + György édesapáért      18.30 + Ernő, László, János

Hétfő:           9.00 élő és + családtagok

Kedd:         18.30 + Anna

Szerda:        7.00 élő Róbert

Csütörtök: 18.30 + Antal

Péntek:      18.30 + Margit

Szombat:   18.30 + Kornélia, Ferenc, György

Keresztelő: 04.16. Kiss Fülöp Áron

Hirdetések

Április 16-a, húsvét 2. vasárnapja az Irgalmasság vasárnapja. 15 órakor elimádkozzuk az irgalmasság rózsafüzérét, majd filmvetítés lesz a plébánián. A Faustina – az irgalmasság üzenete című filmet nézzük meg. Mindenkit szeretettel várunk!

+++++

A pápalátogatással kapcsolatban jelzem, hogy az április 30. vasárnapi 9.30-as Kossuth téri szentmisére regisztráció nélkül lehet belépni, érkezési sorrendben. Ezen a napon délelőtt templomunkban nem lesz szentmise!

Április 28-án a péntek délutáni találkozón a Bazilika előtti téren lesz kivetítés. Ezen a napon sem lesz szentmise templomunkban!

+++++

Májusban megkezdődik az új urnatemető építése. Ennek előkészítéseként a Húsvét utáni héten kivágják a kertészek azokat a fákat, amelyek akadályozzák az építkezést. Egyúttal eltávolítják a templomkertből az életveszélyes fákat is. Jelzésük alapján 30 köbméter tűzifának alkalmas fa hulladék keletkezik majd, melyet a vállalkozó szállítható méretre vág. Ezt a fát a hívek elvihetik, de a szállításról mindenki maga gondoskodik április 11-16. között.

1 erdei köbméter fa értéke ma 17.000,- Ft. Az elszállított fáért fizetni nem kell, de köszönettel fogadja a Plébánia a templombővítéshez adott adományokat!

+++++

Plébániai zarándoklatot szervezünk május 1-jén Bátára, a szent vér kegyhelyre.  Részletek a faliújságon, a kitett szórólapon, illetve a honlapon. Jelentkezés a honlapon megadott linken vagy a sekrestyében.

Békesség veletek!

Jézus, amikor megjelenik az apostoloknak, így köszönti őket: Békesség veletek! Húsvét ünnepe, amely hitünknek alapja és forrása, megadhatja azt a belső békét, amellyel a Feltámadott békéjét sugározhatjuk a világban.

Mennyire szükség van ma a békességre! Nem csak a háború sújtotta területeken. Közvetlen környezetünkben is mennyi háborúság, meg nem értés, feszültség uralkodik.

Hogyan találhatom meg a békességet? A Szent Háromnap segíthetett ebben. Jézus asztalhoz ül tanítványaival. A közös étkezés, egymás meghallgatása, odafigyelés a másikra a közöttünk lévő békességet szolgálhatja. Ezt még könnyű megérteni. De mi a helyzet a keresztúttal? Ha az Atya akaratában a helyemen vagyok, legyen bármekkora zűrzavar körülöttem, a belső békém megmarad.

Mi már, akik a feltámadás hitében élünk, a húsvéti eseményeket ennek fényében látjuk. Ez megmutatja számunkra az események értelmét, összefüggéseit. Ugyanakkor a feltámadás fénye segíthet a ma eseményeinek értelmét megsejteni, megérteni.

Keressük annak módját, hogy ünneplésünk ne váljon rutinná! Végigjárjuk a megszokott ünnepi köreinket, vidám, örömteli együttlétekben van részünk. De vajon mi változik bennem, bennünk? Hogyan tud a tanúságtételem erősödni? Kit kellene megszólítanom, kivel kellene rendezni közös dolgainkat?

Lássuk meg: húsvét ünnepe feladat is számunkra. Ezért is tart a húsvéti időszak ötven napon keresztül. Jól belénk ivódhat, gyökeret verhet a feltámadás erőterében megélt keresztény élet. Megszólító erejűvé válhat szeretetem, Isten szerinti életem!