Egyházközségi levél – Húsvét 4. vasárnapja

Húsvét 4. vasárnapja                                  2024. április 21.

Telve van a föld az Úr irgalmával, az egek az Úr szavára lettek, alleluja!

vasárnap:  8.45; 10.00; 18.30

Olvasmány: ApCsel 4, 8-12

Nincs üdvösség senki másban, csak Jézus Krisztusban

Szentlecke: 1Jn 3, 1-2

Nézzétek, mekkora szeretettel van irántunk az Atya!

Evangélium: Jn 10, 11-18

A jó pásztor – Jézus – életét adja a juhokért.

Liturgikus események, programok

Kedd: Szent Adalbert püspök, vértanú, Egyházmegyénk védőszentje

Szerda: Szent György vértanú

Csütörtök: Szent Márk evangélista

04.22. 17.00 Elsőáldozók és alsósok csoportja

04.23. 10.00 Baba-mama kör

04.24. 19.00 Kóruspróba

04.25.   9.00 Karitász összejövetel

19.00 Virrasztás

18.30 Ifi falka találkozó

04.30. 10.00 Baba-mama kör

05.01. Plébániai zarándoklat

05.02. Elsőcsütörtök, 19.00 szentségimádás

19.45 Virrasztás

Vasárnap:  8.45 + Szülők, Árpád, + Zoltán 1 évf.   10.00 + Jolán és szülők    18.30 hálából Attiláért

Hétfő:          7.00 Lelkipásztorokért

Kedd:         18.30 + Ferenc

Szerda:        7.00 + Anna

Csütörtök:18.30 + Ferenc és családtagok

Péntek:     18.30  Igeliturgia

Szombat:  18.30 + Kornélia, Ferenc, György

Vasárnap (28): 8.45 hálából      10.00 hálából       18.30 + Szülők, János, Rozália, Ernő László

Temetések:

04.22. 11.00 Templomunk urnatemetője / Makai Pál, Gusztáv

04.25. 11.00 Templom urnatemetője / Papp László

Május 1-én plébániai zarándoklatot szervezünk Mátraverebély-Szentkútra.

Részeltek a plakátokon, a plébánia honlapján (https://rakosfalvaplebania.hu/2024/04/egyhazkozsegi-kirandulas-2024-majus-1-jen/ )és a levelező listákon.

11-kor szentmise, 12-kor közös ebéd, 15 órakor litánia. (Ebéd: 2700,- Ft)

Azokat is szeretettel hívjuk, akik autóval jönnek, és azokat is, akik nem kérnek ebédet.

+++++

Hétfőn 17 órától az elsőáldozókat és az alsósokat, 19.30-tól az idősebb házasokat várom.

+++++

Május 4-én, szombaton a Karitász csoport a Szent Anna réti kápolnánál (Normafa) ünnepli megalakulásának 34. évfordulóját.

11 órakor szentmisét mond Ákos atya és Écsi Gábor atya, a Katolikus Karitász Országos Igazgatója, aki plébániánk Karitász Csoportjának alapítója – Kocsis István atyával együtt.

A Karitász Csoport tagok egy része kis busszal érkezik a Normafához. A parkolótól a kápolnáig (kb. 1 km) 6-8 kerekes székkel visszük a rászorulókat. Erre a feladatra kérünk szépen segítséget Egyházközségünk fiatalabb tagjaitól! A segítőknek legkésőbb 10.30-ra kellene a parkolóba érkezniük.

Jelentkezés Pálmai Enikőnél (20-249-7247), Pallos Zsuzsánál (30-960-7755), vagy a sekrestyében legkésőbb április 28., jövő vasárnapig.

Mindenkit szeretettel hív a Karitász Csoport vezetése erre az ünnepi eseményre! Tömegközlekedéssel a Széll Kálmán térről induló 21/221-es busszal a „Csillagvizsgáló” (17.) megállóig. Onnan 15-20 perc séta a kápolnáig.

+++++

A személyi jövedelemadó 2×1 %-áról rendelkezhetünk minden évben.

Az egyik az egyházaknak, a másikat valamelyik civil szervezetnek ajánlható fel.

Az egyházi 1%-ról csak akkor kell rendelkezni, ha változást szeretne valaki.

A civil szervezeteknek szánt 1%-ról évről évre újra nyilatkozni kell.

Legtöbb esetben nem csak az összeg, hanem a rendelkezők létszáma is fontos. Ezért azok is rendelkezzenek az 1%-ról, akinek nincs befizetendő jövedelemadója – bizonyos kedvezmények miatt!

+++++

Szent Adalbert, egyházmegyénk védőszentje ünnepe kapcsán kerül átadásra a Szent Adalbert díj, olyan világi hívőknek, akik sokak tettek a plébániájukért. Idén a díjazottak között van Pallos András is. Az ünnepi szentmisére április 27-én, 10.30-kor kerül sor az Esztergomi Bazilikában.

Egyházi hivatások – szolgálatom az egyházban

Húsvét 4. vasárnapja a Jó Pásztor vasárnapja, amikor papjainkért, papi hivatásokért imádkozunk.

Hosszú évek óta imádkozunk papi hivatásokért a hívek imájában. Tudjuk, az imádság mindig hatékony, ugyanakkor nem látjuk, hogy a mi imánk mennyiben járult hozzá más plébániákon megszülető papi hivatásokhoz. A vasárnapi könyörgést jól ismerjük, a szülőkért imádkozunk, hogy gyermekeik felé hithirdetők legyenek. Imádkozunk egyházközségünkért, hogy segítse a papi hivatások ügyét, a fiatalokért, hogy megtalálják hivatásukat, a szeretet légköréért, amelyben felismerhető Isten hívó szava, a papokért, hogy hivatásuk megélésével segítsék a fiatalok döntését, a papságról szóló beszédünk megfelelő voltáért, a plébánia szeretetközösségéért, amelyben megszülethetnek a papi hivatások. Már az is lehet a vasárnap elmélkedése, hogy ezekkel hogyan állunk.

Tapasztaljuk, hogy egyre kevesebb a pap. Ez nem szabad, hogy elkeserítsen bennünket! Sokkal inkább azt kell keresnünk, miben tudunk szolgálni a plébánia közösségében, hogy papjaink valóban a papi feladataikkal foglalkozhassanak. Vagyis egyre jobban az imádság emberei legyenek, szentségek kiszolgáltatásában tevékenykedjenek. Közösségben szeretnénk élni, amelyben mindenki feladatot vállal.

Érdemes kicsit olyan szemmel részt venni a közösség életében, hogy kit látnék alkalmasnak a papi hivatásra. Persze ebben benne lehet a saját gyermekem, unokám. Majd érte személy szerint imádkozhatom, persze anélkül, hogy ezt neki elmondanám. Hozzá téve persze, ha Isten is úgy akarja.

Fel kell készülnünk arra, hogy a közösség vezetése, szervezése egyre jobban a világi hívők feladata lesz. Keressük hát azt a feladatot, amelyet szívesen ellátnánk!