Egyházközségi levél – Évközi 18. vasárnap

Évközi 18. vasárnap                                      2024. augusztus 4.

Istenem, jőj segítségemre, Uram, segíts meg engem! Segítőm és megmentőm te vagy, én Istenem, ne késlekedj! (Zsolt 69, 2.6)

vasárnap: 8.45; 10.00; 18.30

Irodai ügyelet általános rendje:

hétfő – szerda – péntek: 16.00-17.30

kedd – csütörtök: 9.00-12.00

Irodai ügyelet nyári rendje (07.01. – 08.20.)

hétfő – péntek: 16.00-17.30

kedd : 17.00 – 18:30

csütörtök: 9.00-12.00

Olvasmány: Kiv 16, 2-4.12-15

Ez az a kenyér, amelyet az Úr adott nektek enni.

Szentlecke: Ef 4, 17.20-24   Öltsétek magatokra az új embert, aki Istenhez hasonló, igaz és valóban szent teremtmény.

Evangélium: Jn 6, 24-35

Én vagyok az élet kenyere.

Liturgikus események, programok

A hét ünnepei

Hétfő: Havasboldogasszony

Kedd: Urunk színeváltozása

Szerda: Szent II. Szixtusz pápa és társai, vértanúk

Csütörtök: Szent Domonkos áldozópap

Péntek: Szent Terézia Benedikta vértanú, Európa társvédőszentje

Szombat: Szent Lőrinc vértanú

08.08. Virrasztás

08.15. Nagyboldogasszony ünnepe

08.15. Virrasztás

08.20. Szent István király, templombúcsú

08.22. Virrasztás

Vasárnap:  8.45 + Irén és Antal, szülők és László    10.00 Rózsafüzér társulat tagjaiért     18.30

Hétfő:         7.00 Szűzanya szándékára

Kedd:        18.30 + Erzsébet, Márton

Szerda:        nem lesz szentmise

Csütörtök: 18.30 Mennyei Atya dicséretére

Péntek:      18.30 + Ágota, temetés után Szombat:   18.30

Vasárnap(11): 8.45 Élő és + rokonok, ismerősök      10.00      18.30 Hálából élő Gáborért

Nyári irodai szolgálat – július 1. – augusztus 20. között

hétfő: 16.00-17.30

kedd: a szentmise előtt, 17 órától

csütörtök: 9.00-12.00

péntek: 16.00-17.30

Szerdánként nem lesz irodai szolgálat!

+++++++

Kedves Férfitársak! A templomkert locsolásához várunk segítséget! Jó lenne, ha mindenki tudna vállalni 1 héten 2 esti locsolást, amikor

• ki kell nyitni a hátsó műszaki helyiséget
  • csatlakoztatni kell a slagot a búvárszivattyú kiállására
  • ki kell tekerni a slagot a legtávolabbi fáig, ameddig elér
  • elindítani a búvárszivattyút
  • megtölteni a fa tányérját vízzel
  • teletölteni a 20l-es ballont vízzel, majd átvinni egy slagot egy másik fához
  • amíg a másik fát locsoljuk, addig a ballonnal megöntözünk egy olyan fát, amihez nem ér el a slag
  • az összes fa (a kiszáradtnak tűnőek is!) öntözése után meglocsolni túloldalt a friss telepítésű füvet
  • a búvárszivattyú kikapcsolása
  • slag feltekerése és elpakolása.

Készült egy online táblázat, ahova be lehet iratkozni.

Javaslom, hogy mindenki foglaljon be gyorsan egy olyan hetet amikor épp nincs nyaralni – biztos lesz ilyen – és akkor kipipálhatja ezt a feladatot. (Tudjátok a jelszavunkat: meghallani és cselekedni, s nem pedig fontolgatni és elodázni…)

Köszönettel

Ali László

++++++++

Mit tegyünk, hogy elnyerjük az örök életet?

Az emberek Jézus után indulnak. Szájukban ott a kenyér íze. Lehet, sokan fel sem fogták, mi történt. Az se igazán ér el a szívükig, hogyan jutott el Jézus Kafarnaumba. Bár a vasárnap olvasott szakaszban nem hangzik el, János rámutat, hogy sokan észreveszik, hogy Jézus ott maradt imádkozni, és nem volt ott más bárka. Mégsem áll össze a kép. A kenyeret adni képes embert érdemes követni.

Jézus elkezdi emelni a gondolkodást. János evangéliumára jellemző, hogy van egy földies kiindulás, majd Jézus felfelé kezdi emelni a gondolkodást. (Ilyen a szamáriai asszony története.) Jézus kenyeret ad, az örök élet kenyerét, az Élet Kenyerét, önmagát.

A részlet fontos kérdése: Mit tegyünk, hogy elnyerjük az üdvösséget? Higgyetek abban, aki küldött! Bár Jézus tetteiből egyre világosabb, hogy Őt Isten küldte, sokaknak ez mégsem elég. Újabb és újabb bizonyítékot kérnek.

Mit kell nekem ma tennem, hogy elnyerjem az üdvösséget? Mit jelent, hogy hiszek Jézusban?

Úgy tűnik sokszor, hogy hitünk megélése a vasárnapi misére szorítkozik. Hét közben, világi közegben alig látható rajtunk, hogy kihez tartozunk.  Sokan elfáradnak, kimerülnek, mert nem táplálják lelküket. Ugyan magukhoz veszik az oltáriszentséget, de nem engedik, hogy az belülről formálja életüket.

Hinni Jézusban radikális követést jelent. Megélni a vele való kapcsolatot. Napi imában, életvitelemben, tanúságtételemben.