Egyházközségi hírlevél – Nagyböjt 1. vasárnapja

Nagyböjt 1. vasárnapja                         2022. március 6.

Ha kiált hozzám, megszabadítom, és dicsőséget szerzek neki, hosszú élettel áldom meg. (Zsolt 90, 15-16)

Szentmisék:

hétköznap: hétfő, 7.00, kedd, szerda, csütörtök, péntek 18.30,

szombat 18.30

Olvasmány: Mtörv 26, 4-10 Az Úr kivezetett minket Egyiptomból.

Szentlecke: Róm 10, 8-13     A szívbéli hit megigazulásra, a szájjal való megvallás üdvösségre szolgál.

Evangélium: Lk 4, 1-13 Jézust a pusztában megkísértette a sátán

Események, liturgikus programok

Nagyböjt péntekein 18 órai kezdettel keresztutat végzünk.

03.07. 18.30 Ifi falka találkozó

03.08. 9.30 Baba-mama kör

03.10 19.30 Biblia magyarázat

03.14 Egész napos szentségimádás

03.21. 18.30 Ifi falka találkozó

03.21. 19.30 Fiatal házasok csoportja

Hétfő: Szent Perpétua és Felicitász vértanúk

Kedd: Istenes Szent János szerzetes

Szerda: Római Szent Franciska szerzetesnő

Szentmisék, liturgikus templomi események:

Vasárnap: 8.45 +szülők    10.00 Rózsafüzér társulatért     18.30 + szülők, Mária és Sándor

hétfő:        7.00 Antal család élő és + tagjaiért

kedd:         18.30 + István temetés után

szerda:       7.00 Élő Balázs, Tamás, Péter, Ákos

csütörtök: 18.30 + Anna

péntek:      18.00 keresztút    18.30 + Antal

Szombat:   18.30 + keresztszülők

Temetés:

03.10. 14.00 Óbuda: Stefánkó Józsefné

03.11. 12.45 Rákospalota: Balogh Kálmánné

03.11. 13.00 Szent Gellért: Monik F. Gáborné

03.11 15.00 Templom: Zentai Tamás

Hétfőn 17 órára várjuk a felsősöket. 18.30-kor ifi falka találkozó

Csütörtökön szentségimádást tartunk 19.30-ig, majd 22 óráig virrasztásra van lehetőség.

Március 14-én, hétfőn egész napos szentségimádás lesz templomunkban.

A templomot 7 órakor nyitjuk ki. 7.30-or elimádkozzuk a reggeli dicséretet. Ezután lesz a szentségkitétel.

10 órakor az esperes kerület papjaival közös szentmisét mutatunk be.

Fel lehet iratkozni, ki mikor tud itt lenni, imádkozni és őrizni a templomot.

Hívom a plébánia csoportjait, hogy vállaljanak közös imádságot a nap folyamán!

17.15-kor elimádkozzuk a rózsafüzért, majd 18 órakor litániával zárjuk a szentségimádási napot.

Imádság nemzetünkért

Sokan sokféleképpen gondolkodunk a mai magyar és európai helyzetről. Különböző véleményünk van arról, hogy mi lenne az ideális megoldás, mit kellene tennünk, mit remélünk a magyarság jövőjével kapcsolatban. Keresztényként egy valamiben azonban egyet kell gondolunk: imádkoznunk kell az országunkért, népünkért, mert égető szükségünk van arra, hogy az Úr akarata valósuljon meg közöttünk, amint a mennyben, úgy a földön is!

1. ciklus: A fiatalokért, akik a magyar nemzet, Magyarország jövőjének alapjai, zálogai és örökösei.

Az idei lelki adoptáció ünnepélyes fogadalomtétele március 24-én, csütörtökön este a fél 7-es szentmise keretében lesz. Aki azon részt kíván venni, legyen szíves a sekrestyében március 15-ig jelentkezni!

A bíboros úr március 7-ei hatállyal visszavonta a járvány miatt elrendelt liturgikus korlátozásokat.

Az ukrajnai válsággal kapcsolatos segítségnyújtással kapcsolatban figyeljük a különféle híradásokat. Egyelőre itt a plébánián tartós élelmiszereket gyűjtünk. Már felajánlások esetén kérem, keressenek meg személyesen.

A megkísértett ember

Nagyböjti utunkon, amely húsvét misztériumához vezet el bennünket, találkozni szeretnénk személyes megváltónkkal, Jézus Krisztussal. Ő vezet az üdvösség felé vivő úton.

Évek, évtizedek óta belénk rögződött ez az időszak. Vajon miben lehetne más, mint korábban?

Nehéz, feszült helyzetben vagyunk. Évek óta harcolunk, különféle eszközökkel. Ehhez jön még a közelünkben kitört fegyveres konfliktus is. Mindebbe már-már belefáradunk. Ferenc pápa arra hív idei nagyböjti üzenetében, hogy ne fáradjunk bele az imába, a gonosz elleni küzdelembe, a felebaráti szeretet tetteibe.

A mai vasárnapon a kísértést megtapasztalt Jézussal találkozunk. Miután megéhezett, megkísértette őt a sátán. A kísértések ellen úgy vehetjük fel a harcot, ha nem engedjük, hogy lelkileg megéhezzünk. Ehhez szükség van arra, hogy „…most többet imádkozzunk, buzgóbban gyakoroljuk az irgalmasság tetteit, és az újjászületés szentségei által az Istengyermekség teljességére jussunk.”

A kísértések gyökere, hogy másra várok, én passzív maradok, hogy mások elvárása szerint cselekedjek, hogy könnyen, befektetett munka nélkül elérjek valamit.

A kísértések jelen vannak a mindennapjainkban. Számos alakot felvesznek, nem mindig könnyű észrevenni. Amikor most a nagyböjtben elcsendesedünk, vállaljuk az étel s italban hősi féket, az imádságot, a jócselekedeteket, akkor feltárulhat a kísértő alakja, de találkozunk Jézussal is, aki legyőzte a kísértőt.