Egyházközségi levél – Évközi 10. vasárnap

Évközi 10. vasárnap                                      2024. június 9.

Világosságom és üdvösségem az Isten, kitől félnék?

Életemnek az Úr az oltalma, kitől rettegnék? (Zsolt 26,1-2)

vasárnap: 8.45; 10.00; 18.30

Olvasmány: Ter 3, 9-15

Féltem, és elrejtőztem

Szentlecke: 2Kor 4, 13-5,1

Ezért nem veszítjük el kedvünket

Evangélium: Mk 3, 20-35

Aki Isten akaratát cselekszi, az testvérem, nővérem, anyám.

Liturgikus események, programok

Kedd: Szent Barnabás apostol

Csütörtök: Páduai Szent Antal áldozópap, egyháztanító

Szombat: Árpádházi Boldog Jolán szerzetesnő

06.10. 18.30 Ifi falka találkozó

06.10. 19.30 Fiatal házasok csoportja

06.11. 10.00 Baba-mama kör

06.14. 19.00 Férfikör

06.16. Szentmisék után/Jótékonysági sütivásár

06.16. 16.00 Improvizációs koncert

Vasárnap:  8.45 + szülők     10.00 Rózsafüzér társulat tagjaiért      18.30 + Mihály, családtagok

Hétfő:          7.00 + Ilona

Kedd:         18.30 + Nagyszülők

Szerda:        7.00 Hálából

Csütörtök:  7.00 Rozslay család élő és + tagjaiért

Péntek:      18.30 + Varga család élő és + tagjaiért

Szombat:   18.30 + Tamás, szülők, nagyszülők

Vasárnap(16): 8.45               10.00 + Ilona      18.30 + Mária és Frigyes

Esküvő: 06.15. 16.30 Süle Márton – Flach Viktória

Temetés:

06.12. 11.00 Bazilika-urnatemető / Király Lászlóné

Keresztelő:

06.09. Móricz Mária Réka

06.14. 17.00 Tamáskovits Kilián, Briána, Árven

06.16. Baglyas Bérc

Hirdetések

Hétfőn 17.00-kor a felsősöket várom, 18.30-kor ifi falka találkozó, 19.30-kor a fiatal házasok csoportja találkozik.

+++++

Csütörtökön kivételesen reggel 7-kor lesz a szentmise.

+++++

Szeretettel várunk minden érdeklődőt improvizációs zenei áhítatunkra június 16-án, vasárnap 16 órára a templomba.

A koncerthez öt részletet választottunk ki a Bibliából. A kijelölt részekkel sorban haladunk: felolvas egyet Fülöp Ákos plébános atya, melyet Igali Csanád kántor énekes-billentyűs improvizációi követnek, majd Barta Gergely Erkel Ferenc-díjas zeneszerző zenei kommentárjai zárnak. Ezen a módon megyünk végig az öt szakaszon.

+++++

Június 16-án, vasárnap a szentmisék után finom házi süteményeket kínálunk. Adományaikat szívesen fogadjuk, a Családtáborban részt vevő önkéntes ifik részvételének támogatására. Előre is köszönjük!

+++++

A gyóntató helység fölé tettünk egy kis lámpát. Ha bent vagyok, ez világít. A foglaltságot jelzi, ha az ajtó csukva van.

A szentmisék előtt igyekszem a templomban lenni, ha nem vagyok a gyóntató helységben, akkor keressetek a sekrestyében!

+++++

A gyóntató helység melletti szekrényre új könyveket tettem ki, amelyeket meg lehet vásárolni.

Hol vagy?

Gyerekek kedves játéka a bújócska. Meg kell keresni a másikat. Milyen jó, amikor sikerül!

Persze, amikor játékból bújik el valaki, addig ez egy kedves szórakozás. De hányszor van, amikor valami komoly ok miatt szeretnék elrejtőzni valaki elől. Nem nézek a szemébe, kerülöm a találkozást. Mert valami nyomja a lelkemet. A bűnbeesés következményeként Ádám és Éva elrejtőznek, mert mezítelenek. Megtört a bizalom Isten felé, de egymás felé is.

Jézus azért jött el a világba, azért lett emberré, hogy megkeresse és megmentse az elveszett embert. Nem kívülről, felülről akart ránk találni. Mindenben hasonlóvá lett hozzánk a bűnt kivéve.

A mai evangélium kicsit arra mutat rá, hogyan fogadta az ember az őt kereső Istent. Elbújik különféle kifogások mögé. Ördöggel cimborál, eszét vesztette. Valami ilyesmi történik, amikor valaki nem a másik nézetével vitatkozik, hanem őt magát kritizálja.

Ki az én anyám, kik a testvéreim? Teszi fel a kérdést Jézus, amikor családja fel akar lépni ellene. Aki Isten akaratát cselekszi, az Jézus rokona. Ha igyekszem Jézus követője lenni, akkor egészen közeli kapcsolatban lehetek vele.