Egyházközségi levél – Évközi 22. vasárnap

Évközi 22. vasárnap                               2024. szeptember 1.

Könyörülj rajtam, Uram, látod, egész nap hozzád kiáltok, mert te, Uram, jóságos vagy és szelíd, és nagy irgalmú azokhoz, akik szólítanak.

(Zsolt 73)

vasárnap: 8.45; 10.00; 18.30

Irodai ügyelet általános rendje:

hétfő – szerda – péntek: 16.00-17.30

kedd – csütörtök: 9.00-12.00

Olvasmány: Mtörv 4, 1-2.6-8

Tartsátok szem előtt, és kövessétek az Úr parancsait!

Szentlecke: Jak 1, 17-18.21b-22.27

A tanítást váltsátok tettekre!

Evangélium: Mk 7, 1-8.14-15.21-23

Isten parancsait kell megtartanunk.

Liturgikus események, programok

Kedd: Nagy Szent Gergely pápa

Csütörtök: Kalkuttai Szent Teréz szerzetesnő

Szombat: Szent Márk, István, Menyhért áldozópapok, kassai vértanúk

09.05. Első csütörtök – szentségimádás majd virrasztás

09.08. Kisboldogasszony – templomszentelés ünnepe

09.09. 17.00 Elsőáldozók és alsósok csoportja

09.09. 19.30 Fiatal házasok csoportja

09.12. 19.00 Virrasztás

09.13. 19.00 Férfikör

Vasárnap:  8.45 + József, Emma    10.00 Rózsafüzér Társulat tagjaiért     18.30 + Mária

Hétfő:        7.00 élő Szilvia

Kedd:        18.30 hálából

Szerda:        7.00 élő Ádám, Anita, Richárd, Gábor

Csütörtök: 18.30 + Kató, Tibor, édesanya, nagyszülők

Péntek:      18.30  élő és + családtagok

Szombat:   18.30

Vasárnap (08): 8.45     10.00 + Terézia, Tamás, Veronika      18.30

Temetések:

09.05 10.30 Farkasrét/Filep Imre

Keresztelő:

09.01. Füredi Dániel; Horváth Benedek és Bianka; Szentirmai Laura

Hirdetések

Szeptember 8-a Kisboldogasszony ünnepe, egyben templomunk magáldásának a napja. Ezen a napon kérjük a Szentlélek kegyelmét kezdődő munkaévünkre. A „Veni Sancte” -t a ¾ 9-es szentmisén tartjuk.

+++++

Csütörtökön első csütörtök, a szentmise után szentségimádás lesz 19.45-ig, majd virrasztás 22 óráig.

Szombaton első szombati litániát imádkozunk 18 órakor.

+++++

Szeptember 8-ával elkezdődnek a különböző csoportok találkozásai.

*Az elsőáldozásra készülők kéthetente hétfőn 17.00-kor találkoznak, első alkalmuk 9-e lesz. Ugyanekkor lesz azon alsósok csoportja, akik már voltak elsőáldozók.

*A felsősök csoportja szintén két hetente hétfőn 17.00-kor találkozik. Első alkalmuk szeptember 16-a.

*A két házas csoportunk is indul. A fiatal házasok csoportja, akiknél a gyerekek még otthon vannak. Az idősebb házasok csoportja pedig, ahol a gyerekek már kirepültek.

*Az látom, fontos a hit béli ismereteink megerősítése. Ezért első péntekeken a szentmise után katekézist fogok tartani. Egy-egy témát alaposabban körül járok, majd lehet kérdezni a témáról. Az első alkalom októberben lesz.

*Hamarosan elindul a Férfikör és az Életige kör is. Természetesen a Baba-mama körbe is várjuk majd az anyukákat, szeptember 17-étől.

*Az új tanévben a Kórus szeptember 17-én, szerdán 7 órakor tartja első próbáját. Minden jó hangú jelentkezőt szeretettel várnak közösségükbe. A kottaolvasás nem feltétel!

+++++++

Ami belülről, a szívből származik, az tesz tisztátalanná

Életünknek vannak keretei, melyben tesszük a dolgunkat. Működik a napi rutin. Ennek van megtartó ereje is, ugyanakkor megmerevedhet, amely már inkább akadályt képez.

Viselkedésünkben is megvannak az állandó reakciók. Kerüljük a bántásokat, könnyen visszavágunk, gyakran hirtelenek vagyunk. Vagy éppen igyekszünk visszafogni magunkat, majd hirtelen kiborul a bili. Ilyenkor azután megkapjuk a jelzőt, hogy te ilyen vagy.

„A szív bőségéből szól a száj”, emlegetjük a bibliai mondást. Valóban, ha szívünk sok jóval van tele, akkor könnyebben reagálunk valami jóval, poénnal. Hamarabb meglátjuk a jót a másikban. Bár Jézus arról beszél, hogy belülről fakad sok rossz, de fordítva is igaz. Belülről indul el sok jó is. Nagy kérdés, hogy mit táplálunk lelkünkben. A rosszat, a negatívat, vagy a jót, a felemelőt.