Templomunk 125 éves évfordulója

Szeptember 3-tól és 9-ig ünnepeltük templomunk fennállásának 125. évfordulóját.

Az ezzel kapcsolatos információkat itt találja (oldalunk fokozatosan bővül, a közeljövőben további információk fognak ide felkerülni az ünnepséggel kapcsolatban):

1. Az ünnep alkalmából plébániánk élő rózsafűzért telepített a régi főbejárat előtti területre színes rózsabokrokból.
Ehhez jelképesen rózsatöveket lehetett vásárolni. A telepítésre szeptember 1-jén került sor.

2. A hétköznapi esti szentmiséket a templomunkban régebben szolgált atyák tartották:
hétfőn: Csernáth Zoltán atya
kedden: Ottó Rezső atya
szerdán: Lancendorfer István atya
csütörtökön: Kocsis István atya
pénteken: Nyíri Róbert atya
Néhány fénykép a hétköznapi szentmisékről innen letölthető.

3. A hétvégi program innen letölthető.

4. A bíboros atya vasárnapi, ünnepi prédikációja innen letölthető.

5. Templomunk felszentelésének 125. évfordulója alkalmából Plébániánk egy
emlékkönyvet adott ki. A könyv legérdekesebb fejezete a – teljesség igénye nélkül összeállított – Egyházközségünk 125 évének története. Igyekeztünk az érdekesebb, olvasmányosabb, az eseményeket rögzítő írásokból válogatni és mindezt sok képpel fűszerezni, hogy mindenki találjon a maga számára érdekes, kedves emlékeket idéző, gondolatokat ébresztő írásokat.
Reméljük, hogy minden – korábban és jelenleg is a plébánia területén élő – családnak kedves emléket tudunk adni. A könyvben előforduló esetleges hibákért elnézést kérünk.
A könyv előállítási költsége 2500,- Ft. Kérjük a Testvéreket – aki teheti – támogassa plébániánkat.
A könyvhöz szeptember 8 óta lehet hozzájutni az irodában.