Házasság

A házasságkötés

„A házassági szövetséget, amelyben a férfi és a nő az egész élet olyan szövetségét hozza létre, egymással, amely természeténél fogva a házasfelek javára gyermekek nemzésére és nevelésére irányul, Krisztus Urunk a megkereszteltek között szentségi rangra emelte.” (CIC 1055)

Jelentkezés a házasságkötésre

A jelentkezés a plébánián történik, iroda időben. Ekkor egy első adatfelvételre kerül sor. Ezt követi a jegyes oktatás, amely időpontját a plébános atyával kell megbeszélni.
A jelentkezés a tervezett időpont előtt legalább 3 hónappal történjen.

Szükséges okmányok: Mindkét fél 3 hónapnál nem régebben kiállított keresztlevele szükséges. Ennek leadása a jegyes oktatás alatt is történhet.

Jegyes oktatás, ha a plébánia területén élő jegyespár vidéken szeretne házasságot kötni.

Vállaljuk ebben az esetben a felkészítést, amelyre a 3 hónapos határidő szintén vonatkozik.

Elbocsátó kérése

Az egyházjog előírja, hogy a mennyasszony vagy a vőlegény lakóhelye illetékes elsősorban a házasságkötés végzésére. Ugyanakkor lehetőség van bárhol máshol megkötni a házasságot, ebben az esetben az eskető plébánia elbocsátót kér.

Az elbocsátót akár a mennyasszony, akár a vőlegény lakóhelyének plébániája kiállíthatja. A kiállításhoz mindkét fél 3 hónapnál nem régebbi keresztlevele szükséges.

A dokumentum kiállítása iroda időben történik.

További információk a iroda@rakosfalvaplebania.hu email címen kérhetők