2017.06.25.

1./ Kedden Szent László király ünnepe, szerdán Szent Iréneusz emléknapja, csütörtökön Szent Péter és Pál apostolok főünnepe, az esti szentmise és szentségimádás után virrasztás lesz a templomban.

Forrás: katolikus.hu

3./ Az Ifi falka és a rákosfalvai Egyházközség – a 2020-as Budapesten megrendezendő Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus alkalmából – nyári fotó pályázatot hirdet iskoláskorú diákság részére. A fotópályázat jeligéje: „Nyáron ebben a templomban jártam.” Arra kérjük a pályázaton résztvevőket, hogy a nyaralás folyamán látogassanak meg egy-egy templomot, és készítsenek annak lehetőleg belsejéről (vagy külsejéről) 1-1 fotót.2./ Különféle újságok, júliusi Adoremus és Szent Kereszt a szokott helyről megvásárolhatók.

A pályázat feltételei:

• A pályázaton alsóstól végzős gimnazistáig várjuk a jelentkezőket, három korcsoportban: 1-4.osztály, 5-8.osztály, 9-12. osztály.
  • Egy pályázó maximum 3 db. különböző templomról készült fotóval pályázhat, az elkészült pályamunkákhoz feltüntetve a helyszínt.
  • A benyújtandó fotó mérete 13×18 cm.
  • A pályázókat kérjük, hogy pályamunkáikat névvel ellátott borítékban augusztus 20-ig adják le a templomban. A borítékra rá kell írni: „Nyáron ebben a templomban jártam.”

Ha kérdésetek adódna e-mailben az ifi.falka@gmail.com címre írhattok, vagy személyesen Hunyadvári Attilát keressétek meg.

Bizakodva várjuk szebbnél szebb fotóitókat! Boldog és élményekben gazdag nyaralást kívánunk!

4./ A Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus 2020. szeptember 13-20-ig kerül megrendezésre Budapesten. Kérem, hogy fogadják szeretettel egyházközségünk missziós küldötteit, és együttműködésükkel segítsék a méltó felkészülést az Eucharisztia 2020-as nemzetközi megünneplésére. Hunyadvári Attila, Vizy Sándor, Feith Ágota, Lukács Judit, Lukács András, Rozslay Zsuzsanna egyházközségünk missziós küldöttei. Folyamatos képzésben vesznek részt. Pünkösd utáni hétfőn, a karizmák ünnepén, vették át megbízó levelüket Bíboros főpásztorunktól és megkezdték szolgálatukat a kongresszus előkészítésére.

5./ Jövő vasárnap „Péterfillér” gyűjtés lesz.

6./ Magyar Máltai Szeretet Szolgálat hirdetése lásd >>itt.<<