Egyházközségi levél – Nagyböjt 2. vasárnapja

Nagyböjt 2. vasárnapja                         2022. március 13.

Szívem rólad mondta: „Keressétek tekintetét!” A te arcodat keresem, Uram, ne rejtsd el előlem arcodat!

(Zsolt 26, 8-9)

Szentmisék:

hétköznap: hétfő, 7.00, kedd, szerda, csütörtök, péntek 18.30, szombat 18.30

Olvasmány: Ter 15, 5-12.17-18

Ábrahám hitt az Úrnak, Isten pedig beszámította ezt az ő megigazulására.

Szentlecke: Fil 3, 17-4,1

A mi hazánk a mennyben van, onnan várjuk az Üdvözítőt.

Evangélium: Lk 9, 28b-36   Ez az én választott Fiam, őt hallgassátok!

Események, liturgikus programok

Nagyböjt péntekjein 18 órai kezdettel keresztutat végzünk.

03.21. 18.30 Ifi falka találkozó

03.21. 19.30 Fiatal házasok csoportja

03.22.   9.30 Baba-mama kör

03.24. 19.30 Beszélgessünk a liturgiáról – a húsvét liturgiája

03.26. 16.00 Mesefoglalkozás

03.28. 17.00 Elsőáldozók csoportja

03.28. 19.30 Idősebb házasok csoportja

03.29.   9.30 Baba-mama kör

Csütörtök: Szent Patrik püspök

Péntek: Jeruzsálemi Szent Cirill püspök, egyháztanító

Szombat: Szent József

Szentmisék, liturgikus templomi események:

Vasárnap: 8.45 + szülők     10.00 + Margit     18.30 + József és szülők

Hétfő:        10.00  élő és + családtagok

Kedd:           9.00 + Margit

Szerda:        7.00 + Lajos

Csütörtök: 18.30 + Béla

Péntek:      18.00 keresztút    18.30 + Gizella

Szombat:   10.00 + Sal Imréné, Éva temetési mise    18.30 + Anna és szülei

Temetés:

03.16. 13.30 Fiumei út: Vajda Lászlóné

03.18.  15.00 Templom: Zamecz Lajosné

Hirdetések

Csütörtökön szentségimádást tartunk 19.30-ig, majd 22 óráig virrasztásra van lehetőség.

Március 14-én, hétfőn egész napos szentségimádás lesz templomunkban.

A templomot 7 órakor nyitjuk ki. 7.30-or elimádkozzuk a reggeli dicséretet. Ezután lesz a szentségkitétel.

10 órakor az esperes kerület papjaival közös szentmisét mutatunk be.

Fel lehet iratkozni, ki mikor tud itt lenni, imádkozni és őrizni a templomot.

Hívom a plébánia csoportjait, hogy vállaljanak közös imádságot a nap folyamán!

17.15-kor elimádkozzuk a rózsafüzért, majd 18 órakor litániával zárjuk a szentségimádási napot.

Imádság nemzetünkért

Sokan sokféleképpen gondolkodunk a mai magyar és európai helyzetről. Különböző véleményünk van arról, hogy mi lenne az ideális megoldás, mit kellene tennünk, mit remélünk a magyarság jövőjével kapcsolatban. Keresztényként egy valamiben azonban egyet kell gondolunk: imádkoznunk kell az országunkért, népünkért, mert égető szükségünk van arra, hogy az Úr akarata valósuljon meg közöttünk, amint a mennyben, úgy a földön is!

1. ciklus: A fiatalokért, akik a magyar nemzet, Magyarország jövőjének alapjai, zálogai és örökösei.

Az idei lelki adoptáció ünnepélyes fogadalomtétele március 24-én, csütörtökön este a fél 7-es szentmise keretében lesz. Aki azon részt kíván venni, legyen szíves a sekrestyében március 15-ig jelentkezni!

Az ukrajnai válság miatti segítségnyújtással kapcsolatban figyeljük a különféle híradásokat. Egyelőre itt a plébánián tartós élelmiszereket gyűjtünk. Más felajánlások esetén kérem, keressenek meg személyesen!

A szentáldozás kapcsán:
Miután megszűntek a vírus miatti liturgikus korlátozások, szeretném újra felhívni a figyelmet a szentáldozás helyes módjára.

Kézben áldozásnál a két kéz felfelé fordított tenyérrel egymás felett van. Ne legyen semmi más a kezünkben!

Még az oltár előtt vegyük magunkhoz a szentséget!

Nyelvre áldozásnál kérem a nyelvet úgy kinyújtani, hogy rá tudjam tenni az Oltári- szentséget!

Felmenni a hegyre – kiemelkedni a világ zajából

Az egyik Moha mesében Moha elmegy a Tátrába, az öt tó vidékére, ahol megtapasztalja a csendet. Hazatérve zavarja a többiek folyamatos beszéde, vitatkozása, zajongása. Majd megtanulja, hogy érdemes időnként kiemelkedni ebből a helyzetből, hogy utána újra a csendességével hatást gyakoroljon a többiekre.

Jézus a nagyböjtben – és különösen a mai evangéliumban – minket is hív a hegyre. Vagyis arra, hogy a zajongó világból lépjünk ki egy kis időre, hogy Vele legyünk, hogy jobban átlássuk a helyzetünket, hogy megsejtsük az összefüggéseket.

Hogyan tudunk felmenni a hegyre? Egyrészt, ha eljövünk ide, az Isten házába. Útra kell kelni! Le kell győznöm a kényelmességemet! Másrészt, ha tudunk otthon alkalmat teremteni a csendre. Harmadrészt, ha keresünk valahol egy csendes helyet vidéken, erődben, lelkigyakorlatos házban.

Ma nehezen tudunk mit kezdeni a csenddel. Tevékenységi lázban élünk, gyakran még az imádságban is „dolgozunk”, vagyis a feladatainkat gondoljuk végig. Meg kell küzdenünk azért, hogy a bennünk zajló dolgok le tudjanak nyugodni. Időt kell szánni rá.

Ebben az erőfeszítésben erőt ad, hogy a mi hazánk a mennyben van. Ha ebből a nézőpontból tekintjük a dolgokat, a történéseket, akkor azért tisztulhat a kép. Nagyböjti kérdésünk lehet tehát, hogy mi segít bennünket az üdvösség útján? Egyrészt a magunk éltében, másrészt a szűkebb és tágabb környezetünk életében.

Induljunk el bátran Jézussal, aki ma is hív minket, hogy menjünk fel vele a hegyre!