Egyházközségi levél – Évközi 23. vasárnap

Évközi 23. vasárnap                                 2022. szeptember 4.

Igaz vagy Uram, és igazságos ítéleteidben. Pártfogold szolgádat irgalmad szerint.  (Zsolt 118)

Olvasmány: Bölcs 9, 13-19 Imádság bölcsességért.

Szentlecke: Filem 9b-10.12-17

Úgy küldöm vissza hozzád, mint saját szívemet.

Evangélium: Lk 14, 25-33 Aki nem mond le mindarról, amije van, nem lehet a tanítványom.

Események, liturgikus programok:

09.06. 10.00 Baba-mama kör

09.08. csütörtök Kisboldogasszony – templomszentelésünk ünnepe

09.09. péntek 19.00 Férfikör

09.11. vasárnap Veni Sancte

09.12. hétfő Hittanórák kezdete

09.12. hétfő 19.30 Fiatal házasok csoportja

09.13. 10.00 Baba-mama kör

09.17. szombat   Zarándoklat a Városmajorból Máriaremetére

09.17. szombat Forráspont rendezvény

A hét ünnepei

Hétfő: Kalkuttai Szent Teréz szűz

Szerda: Kassai vértanúk

Csütörtök: Kisboldogasszony

Péntek: Claver Szent Péter áldozópap

Szentmisék, liturgikus templomi események  :

Vasárnap:   8.45  + Szülők    10.00  Rózsafüzér társulat tagjaiért      18.30 + László, + szülők és rokonok

Hétfő:          7.00                     15.00 Felvinczi István temetési mise

Kedd:         18.30 + édesanya, édesapa

Szerda:        7.00 A magyar nép megtéréséért

Csütörtök: 18.30 + Mária temetés után

Péntek:      18.30 + József

Szombat:   18.30 + Annamária

Temetések:

09.05. 15.00 templom / Felvinczi István

09.08. 9.45. Újköztemető szóró parcella / Molnár Lórántné

Keresztelő:

09.03. Lakner Zsombor

09.10. Csatlós Kis Léna

Bérmálásra való felkészülést szervezünk ősztől. A jelentkezés módjáról a honlapon és a levelező listán olvashatunk. Fontos, hogy a jelentkezőknek egy kérdőívet kell kitöltenie és szeptember 15-ig visszaküldenie.

Minden csütörtökön, a szentmise után fél órás szentségimádást tartunk.

Szeptember 17-én, szombaton gyalogos zarándoklatot szervezünk a Városmajorból Máriaremetére.  Gyülekezés 7 órától, indulás 8 órakor a Városmajorból. Kb. délben szentmise Máriaremetén. Mindenkit szeretettel várunk!

Szeptember 17-én rendezik meg az ifjúság számára a Forráspont rendezvényt. Részletek az interneten.

A Karitász csoport őszi ruhagyűjtése szeptember 12-16 között lesz. Irodaidőben várjuk a használható, tisztára mosott, feleslegessé vált ruhaneműket.

Szeptember 11-én, vasárnap a 10 órai szentmisét a Katolikus Rádió élőben közvetíti templomunkból.

Szeptember 12-ével kezdjük a hittanórákat.

Tudatosan megélt keresztény hétköznapok

Időnként fontos rácsodálkozni a szentmise könyörgésére. Isten megváltott és gyermekeivé fogadott. Mit jelent ez a számomra? Milyen következménye van életemre?

A mai evangélium egy radikális mondattal kezdődik. Ha megnézzük az eredeti szöveget, és a semita gondolkodást, amely azt a világot jellemezte, a magyar szó érzelemmel túlfűtött élét elveszti. A kifejezés radikalitása viszont megmaradt. Tudatosan háttérbe szorítom Istennel szemben minden más kapcsolatomat. Persze ugyanakkor megtapasztaljuk, ha ez valamennyire megvalósul, akkor ezek elrendeződnek. Ha Isten van életem első helyén, attól nem vesztek el fontos, lényeges kapcsolatokat.

Ugyanakkor nehéz ma megélni keresztény életünket. A világ ma nem szereti a felfelé mutató, az Istenről szóló embereket. Mennyivel egyszerűbbnek tűnik belesimulni az átlagosba.

Tudatos tervezés, előre látás. Erre hív a két példa. Ma mintha ez a tervezés elveszni látszana. Sokan a pillanatnak élnek. Most legyen jó, kellemes, hogy mi lesz holnap, nem fontos.

De a másik szélsőség is látható. Nem merek hosszú távra elköteleződni, mert nem látom biztosan, hogyan fog alakulni.

Számunkra, hívő emberek számára az a nagy segítség, hogy látjuk a végső célt, az Isten Országát. Erre igyekszünk haladni. És mert megtapasztaljuk Isten kegyelmi segítségét, bátran indulunk útnak, vállaljuk a hétköznapokban is keresztény életünket.