Egyházközségi levél – Évközi 24. vasárnap

Évközi 24. vasárnap                               2022. szeptember 11.

Adj békét, Urunk, nekünk, akik benned bizakodunk.

(Sir 36,18)

Olvasmány: Kiv 32,7-11.13-14 Mózes könyörgésére Isten megkönyörül népén.

Szentlecke: 1Tim 1, 12-17 Jézus Krisztus azért jött a világba, hogy üdvözítse a bűnösöket.

Evangélium: Lk 15, 1-32 A Jó Pásztor örül a megtalált báránynak.

Események, liturgikus programok:

09.12. hétfő Templomi hittanórák kezdete

09.12. hétfő 19.30 Fiatal házasok csoportja

09.13. kedd – 10.00 Baba-mama kör

09.16. péntek Virrasztás 19.00-22.00

09.17. szombat Zarándoklat a Városmajorból Máriaremetére

09.17. szombat – Forráspont – BOK Csarnok

09.19. hétfő 17.00 Felsősök csoportja

09.19. hétfő 18.30 Ifi falka

09.20. kedd – 10.00 Baba-mama kör

09.22. csütörtök 19.30 Ismerkedjünk a Bibliával

Hétfő: Szűz Mária szent neve

Kedd: Aranyszájú Szent János

Szerda: Szent Kereszt felmagasztalása

Csütörtök: Fájdalmas Szűzanya

Péntek: Szent Kornél pápa, Szent Ciprián püspök, vértanúk

Szombat: Bellarmin Szent Róbert püspök, egyháztanító

Szentmisék, liturgikus templomi események:

Vasárnap:   8.45    10.00 + Angéla János, Magdolna      18.30 + Máriák, Ilona

Hétfő:          7.00    élő Mária

Kedd:         18.30   Szűz Mária szándékára

Szerda:        7.00  + édesanya, élő lánya

Csütörtök: 18.30 + Mária és családtagok

Péntek:      18.30 + Antal

Szombat:   18.30

Temetés:

09.15. 15.00 templom / Zalán András

Keresztelő:

09.03. Lakner Zsombor

Hétfőn 17 órára várjuk az elsőáldozásra készülőket.

19.30-tól a Fiatal házasok csoportja találkozik.

Bérmálásra való felkészülést szervezünk ősztől. A jelentkezés módjáról a honlapon és a levelező listán olvashatunk. Fontos, hogy a jelentkezőknek egy kérdőívet kell kitöltenie és szeptember 15-ig visszaküldenie.

Minden csütörtökön, a szentmise után fél órás szentségimádást tartunk.

Szeptember 17-én, szombaton Mindszenty gyalogos zarándoklat indul a Városmajorból Máriaremetére.  Gyülekezés 7 órától, indulás 8 órakor a Városmajorból. Kb. délben szentmise Máriaremetén. Mindenkit szeretettel várunk!

Szeptember 17-én, szombaton rendezik meg az ifjúság számára a Forráspont rendezvényt. Részletek az interneten.

A Karitász csoport őszi ruhagyűjtése szeptember 12-16. között lesz. Irodaidőben várjuk a használható, tisztára mosott, feleslegessé vált ruhaneműket. Ez évben ez lesz az utolsó „ruhaakció”, legközelebb 2023. tavaszán lesz hasonló szervezés.

Szeptember közepétől folytatjuk templomunkban a hét éve megkezdett virrasztást, de most nem csütörtökön, hanem pénteki napokon, közvetlenül az esti szentmise után. A nyitott tabernákulum előtt az első órában közösen imádkozunk, hetenkénti váltásban öt tematikus összeállítás szerint: Szeretetláng, Isteni Irgalmasság, Taizei, Engesztelő, Szent Vér imaóra, ezt követően egyéni csendes imádság lesz este 10 óráig. Szeretettel hívjuk és várjuk a kedves Testvéreket minden alkalomra, hosszabb vagy rövidebb időre! Imádkozzunk együtt sokan, sokat a békéért!

Puszta Sándor:
TÉKOZLÓ FIÚ

a mindenségben kell lenni egy helynek
ahol még emlékeznek rám
apám szíve az
mire várok még
haza megyek

Örüljetek velem!

Ismét egy klasszikus példabeszédhez értünk, legalábbis a tékozló fiú története mindenképpen az. Érdemes úgy elolvasni a szentírási szakaszokat, hogy ma mit mond nekem.

A három mai példázatban összecseng az öröm. Próbáljunk meg erre jobban odafigyelni!

Örömtelen világban élünk. Bár mindennél jobban hajszoljuk a boldogságot, de többnyire csak a hiányt, a problémát, a negatívat vesszük észre. Milyen jó lenne otthon örömeinkről rendszeresen beszélgetni!

A mai példázatok arra is rámutatnak, hogy az igazi öröm nem magától jön, azért meg kell dolgozni. Utánamenni, keresni, várni a hazaérkezőt.

Mi minden adhat örömet? Egy találkozás, egy jól végzett munka, egy megvalósult kirándulás. (Még sok mindent lehet sorolni.) Ezek az örömteli események, élmények meghatározóak lehetnek. Milyen sok olyan helyzet van, amire jó visszaemlékezni! Kiindulópontja lehet egy jó beszélgetésnek az élmények felidézése. A közösen megélt tapasztalatok megerősítik az összetartozást. Emberségünknek alapja, hogy vissza tudunk emlékezni dolgokra, eseményekre.

Éppen ezért fontos tudatosan keresni az örömöket, ahogy Polianna teszi „Az élet játéka” című regényben.

Istennel való kapcsolatunknak is lehetnek ilyen örömteli, élményt adó alkalmai. Ezeket is érdemes felidézni.