Egyházközségi levél – Évközi 31. vasárnap

Évközi 31. vasárnap                               2022. október 30.

Ne hagyj magamra, én Uram, Istenem, ne távozz el tőlem! Siess, oltalmazz engem, Uram, én menedékem! (Zsolt 37, 22-23)

Olvasmány: Bölcs 11, 22-12,2

Mert szeretsz mindent, ami van, amit alkottál.

Szentlecke: 2Tessz 1, 11-2,2

Állandóan imádkozom értetek.

Evangélium: Lk 19, 1-10

Az emberfia azért jött, hogy megkeresse és üdvözítse, ami elveszett.

Események, liturgikus programok:

11.01.kedd            Mindenszentek ünnepe

11.02.szerda         Halottak napja

11.02.szerda         Kóruspróba

11.04.péntek        19.00 Virrasztás

11.05.szombat     Első szombati rózsafüzér

11.07.hétfő           17.00 Alsósok csoportja

11.08.kedd            10.00 Baba-mama kör

11.09.szeda          19.00 Kóruspróba

11.10.csütötök     19.30 Ismerkedjünk a Bibliával

11.11.péntek        19.00 Virrasztás

Hétfő: Boldog Romzsa Tódor

Kedd: Mindenszentek

Szerda: Halottak napja

Csütörtök: Porres Szent Márton

Péntek: Borromeo Szent Károly

Szombat: Szent Imre herceg

Szentmisék, liturgikus templomi események:

Vasárnap:    8.45 + Szülők, Mária és Sándor    10.00 + Péter     18.30 + Mária és Lajos szülők

Hétfő:          7.00 + Sándor és Anna

Kedd:         18.30 + László

Szerda:       18.30 Plébániánk elhunytjaiért

Csütörtök: 18.30 A magyar nép megtéréséért

Péntek:       18.30   + szülők, nagyszülők

Szombat:    18.30 Pro populo

Keresztelő:

10.30. Szabó Ajtony

11.06. Szabó Félix

Halottak napja kapcsán templomban az urnatemető látogatható 10.29. és 11.02. között egész nap. Erre az időszakra keresünk olyanokat, akik vállalják a templom őrzését. Ez alkalom lehet a csendes imádságra is.

Jelentkezés a sekrestyében vagy az internetes felületen.

Missziós vasárnapi perselygyűjtésünkön 189.860 Ft gyűlt össze. Isten fizesse meg adományaikat!

Hétfőn 17.45-kor rózsafüzért imádkozunk. Ezzel zárjuk az októberi rózsafüzér sorozatunkat. Itt szeretném felhívni a figyelmet, hogy az esti misék előtt 17.45-ös kezdettel ismét van lehetőség a rózsafüzér közös imádkozására.

Új elsőáldozós csoport

A jövő ősszel elsőáldozáshoz járulni szándékozók megkezdik a felkészülésüket.

A jelentkezők alapvetően az életkoruknak megfelelő, alsós vagy felsős hittan csoportba járjanak! Nagyjából havonta tartunk majd részükre külön felkészülést.

Minden csütörtökön, a szentmise után fél órás szentségimádást tartunk.

Főpásztorunk, dr Erdő Péter bíboros november 5-én, szombaton templomunkba látogat. 18 órakor vezet a rózsafüzért, 18.30-kor pedig szentmisét mutat be.

Pénteken a szentmise után szeretetláng imaórát tartunk, majd 22 óráig csendes imádságra van lehetőség.

Vannak jeles pillanatok mindannyiunk életében. Bizonyára ilyen egy kerek évforduló. Gondolom, tudjátok, hogy hamarosan egy ilyen szép kerek születésnaphoz érkezem.

Nekem az a legnagyobb ajándék, ha együtt lehetünk egy kicsit. Egyrészt az Úr előtt, egy szentmisében, másrészt beszélgetve, némi süteménnyel, borral, sörrel, üdítővel.

Éppen ezért templomunkban 2022. november 25. péntek 17.30-kor ünnepi hálaadó szentmisét tartok, majd a szemben lévő iskola aulájába lehetőség lesz a találkozásra.

Tényleg nem kérek más ajándékot, mint az együttlétet!

Gondolatok a mai naphoz:

Egy találkozás története

Zakeus hallott Jézusról. Hogy éppen kitől, hogyan, az nem lényeges. Talán éppen azért, hogy magamat be tudjam helyettesíteni.

Honnan, hogyan hallottam Jézusról?

És vajon a környezetem tud Jézusról? Merem-e világi környezetben is használni a keresztény jeleket? Akár egy keresztvetést, egy imát étkezés előtt, vagy sorolhatnánk még.

Zakeus tett azért, hogy találkozzon Jézussal.

Én mit teszek ezért? Túl a vasárnapi szentmisén próbálok-e időt szánni Jézusra?

Jézus a nevén szólítja Zakeust. Engem hol és mikor szólított a nevemen Jézus?  Érdemes újra és újra felidézni!

Zakeus vendégül látja Jézust. Közben rádöbben arra, mit kell tennie, hogy ez a találkozás ne egyszeri legyen.

Nézzük meg bátran, nekem mit kell tennem, hogy Jézus állandó jelenléte megvalósulhasson életemben!

Jézus túllát a zajongó tömegen. Észreveszi az apró gesztust. Mi, akik ma ott vagyunk Jézus körül, csupán arctalan tömegként vagyunk ott, vagy egy meghívó, befogadó közegként?

Hogyan tudjuk vonzóvá tenni a közösséget, megmutatni, és meghívó erejűvé formálni plébániánkat?