Egyházközségi levél – Évközi 23. vasárnap

Évközi 23. vasárnap                               2024. szeptember 8.

Igaz vagy Uram, és igazságos ítéleteidben. Pártfogold szolgádat irgalmad szerint! (Zsolt 118)

vasárnap: 8.45; 10.00; 18.30

Irodai ügyelet általános rendje:

hétfő – szerda – péntek: 16.00-17.30

kedd – csütörtök: 9.00-12.00

Olvasmány: Iz 35, 4-7a

Mondjátok a fáradt szívűeknek: bátorság, ne féljetek!

Szentlecke: Jak 2, 1-5

Ne legyetek személyválogatók!

Evangélium: Mk 7, 31-37

Csupa jót tett Jézus.

Liturgikus események, programok

A hét ünnepei

Hétfő: Claver Szent Péter áldozópap

Csütörtök: Szűz Mária szent neve

Péntek: Aranyszájú Szent János püspök, egyháztanító

Szombat: Szent Kereszt felmagasztalása

09.09. 17.00 Elsőáldozók és alsósok csoportja

09.09. 19.30 Fiatal házasok csoportja

09.12. 17.30 Igekör

09.12. 19.00 Virrasztás

09.13. 19.00 Férfikör

09.17. 10.00 Baba-mama kör

09.18. 19.00 Kóruspróba

Vasárnap:     8.45     10.00 + Terézia, Tamás, Veronika     18.30 Tisztítótűzben szenvedő lelkekért

Hétfő:          7.00 + Mária

Kedd:         18.30 élő Teodóra

Szerda:        7.00 + édesanya és beteg lánya

Csütörtök: 18.30 + Mária

Péntek:      18.30  + Erzsébet temetés után

Szombat:   18.30 + Édesanya (30 éves évforduló)

Vasárnap (08):   8.45     10.00      18.30 + Ilona, Ernő, Géza

Temetések:

09.10. 15.00 Szent Család templom / Ormándlaky Zsoltné

09.11. 12.45 Újköztemető / Schwayer Ferencné

Esküvő:

09.14.  14.30 Papp Zoltán – Varannay Nóra

Hirdetések

Csütörtökönként a szentmise után virrasztást tartunk 22 óráig. Az első órában vezetett imádság van, majd csendes ima következik. Bejárat a sekrestye felőli ajtón.

+++++

Szeptember 8-ával elkezdődnek a különböző csoportok találkozásai.

*Az elsőáldozásra készülők kéthetente hétfőn 17.00-kor találkoznak, első alkalmuk 9-e lesz. Ugyanekkor lesz azon alsósok csoportja, akik már voltak elsőáldozók.

*A felsősök csoportja szintén két hetente hétfőn 17.00-kor találkozik. Első alkalmuk szeptember 16-a.

*A két házas csoportunk is indul. A fiatal házasok csoportja, akiknél a gyerekek még otthon vannak. Ők a hónap 2. hétfőjén találkoznak, 19.30-kor. Az idősebb házasok csoportja pedig, ahol a gyerekek már kirepültek. Ők a hónap 4. hétfőjén vannak együtt 19.30-tól.

*Hamarosan elindul a Férfikör és az Életige kör is. Természetesen a Baba-mama körbe is várjuk majd az anyukákat, szeptember 17-étől.

*Az új tanévben a Kórus szeptember 18-án, szerdán 19 órakor tartja első próbáját. Minden jó hangú, jó hallású jelentkezőt szeretettel várnak közösségükbe. A kottaolvasás nem feltétel!

*Azt látom, fontos a hit béli ismereteink megerősítése. Ezért első péntekeken a szentmise után katekézist fogok tartani. Egy-egy témát alaposabban körül járok, majd lehet kérdezni a témáról. Az első alkalom októberben lesz.

+++++++

Hétfőn elkezdik a templomkertben a locsoló rendszer kiépítését. A munkák mintegy 2 hétig fognak tartani.

+++++++

Az egész világon olvassák és igye­keznek a hétköznapokban tettekre váltani az adott hónapra kivá­lasztott bibliai mondatot – Chiara Lubich, a Fokoláre Mozgalom ala­pító­jának kez­de­ményezése sze­rint, a hozzá fűzött magya­rá­zat figyelembevételével, – ami széles körben hatással van az egyének és közösségek életére. Ezt a „életige” elnevezésű havi lelki útmutatót 86 nyelvre fordítják le, ezáltal 14 millió emberhez jut el a média és az internet segítségével.

Találkozunk minden hónap 2. csütörtök estéjén 17.30-kor a Hittanteremben. Részt veszünk az esti misén, azután folytatjuk a találkozót 20 óráig. Legközelebb szeptember 12-én lesz Igekör. Minden érdeklődőt sok szeretettel várunk, azokat is, akik csak a második részre tudnak bekapcsolódni.

++++++++

Meghallgatni és szólni

Számunkra természetes, hogy hallunk és szólunk.  Sőt gyakran gondolatainkat hang nélkül, de mégis kimondjuk.

Azért azt is megtapasztaljuk, hogy vannak emberek, akik folyamatosan beszélnek, akikhez alig lehet szólni, mert rögtön mondják a magukét. Fájdalmas megtapasztalni, amikor a másik nem hallgat meg.

Hallás és szólás szorosan összefügg. Nem csak akkor, amikor a fizikai hallás sérül valamitől. Ha nem tudok hallgatni, akkor szavaim csak üres, felszínes fecsegéssé lesznek. Elveszti a mélységét, elveszti az erejét.

A hallásból fakadó szónak teremtő ereje van. Nem csak Jézusnál. A kimondott szó megerősítő. A meghallgatásnak is megerősítő ereje van. A másik az elfogadottságát éli meg.

Kisboldogasszony ünnepét a liturgia ma a vasárnap miatt nem ünnepli. Ugyanakkor érdemes meglátni a Szűzanyában a meghallgató, a másikért tenni akaró embert. Az angyalnak mondott igenje végig kíséri egész életén. Mai születésnapja kezdet. Valami szép csendben elindult.

Templomunk egykori megáldása is ilyen kezdet volt. Mi is itt hallgathatjuk Isten szavát, szólíthatjuk meg Istent, találkozhatunk egymással.

A Szentlélek kegyelmét kérjük az induló tanévre, munkaévre. Hallgatni és szólni, e két feladatra szeretnénk jobban figyelni a következő időszakban!