Egyházközségi levél – Évközi 24. vasárnap

Évközi 24. vasárnap                               2024. szeptember 15.

„Adj békét, Urunk, nekünk, akik benned bizakodunk!”

vasárnap: 8.45; 10.00; 18.30

Irodai ügyelet általános rendje:

hétfő – szerda – péntek: 16.00-17.30

kedd – csütörtök: 9.00-12.00

Olvasmány: Iz 50, 5-9a

Isten, az Úr megsegít, ezért nem vallok szégyent.

Szentlecke: Jak 2, 14-18

A hit, ha tettek nem származnak belőle, önmagában holt dolog.

Evangélium: Mk 8, 27-35

Hát ti kinek tartotok engem?

Liturgikus események, programok

Péntek:      18.30

Szombat:   18.30

Vasárnap (22):   8.45     10.00 + Margit       18.30

Szeptember 22-én, 8-12 között ruhaosztást szervez a Karitász csoport.

Ruha adományokat gyűjtünk szeptember 16-20. között iroda időben.

+++++

Erdő Péter bíboros úr Nyulasi Zoltán állandó diakónust, miután laicizálási kérelmet adott be, felfüggesztette a diakónusi szolgálat alól.

Köszönjük a másfél éves itteni szolgálatát!

+++++

Szeptember 8-ával elkezdődnek a különböző csoportok találkozásai.

*Az elsőáldozásra készülők kéthetente hétfőn 17.00-kor találkoznak, első alkalmuk 9-e lesz. Ugyanekkor lesz azon alsósok csoportja, akik már voltak elsőáldozók.

*A felsősök csoportja szintén két hetente hétfőn 17.00-kor találkozik. Első alkalmuk szeptember 16-a.

*A két házas csoportunk is indul. A fiatal házasok csoportja, akiknél a gyerekek még otthon vannak. Ők a hónap 2. hétfőjén találkoznak, 19.30-kor. Az idősebb házasok csoportja pedig, ahol a gyerekek már kirepültek. Ők a hónap 4. hétfőjén vannak együtt 19.30-tól.

*Hamarosan elindul a Férfikör és az Életige kör is. Természetesen a Baba-mama körbe is várjuk majd az anyukákat, szeptember 17-étől.

*Az új tanévben a Kórus szeptember 18-án, szerdán 19 órakor tartja első próbáját. Minden jó hangú, jó hallású jelentkezőt szeretettel várnak közösségükbe. A kottaolvasás nem feltétel!

*Azt látom, fontos a hit béli ismereteink megerősítése. Ezért első péntekeken a szentmise után katekézist fogok tartani. Egy-egy témát alaposabban körül járok, majd lehet kérdezni a témáról. Az első alkalom októberben lesz.

+++++++

Október 5-én lesz az őszi Nagymarosi Találkozó. Ekkor ünnepeljük a találkozó kezdetének 50. évfordulóját. Mindenkit szeretettel hívnak a szervezők.

++++++++

Csütörtökön a szentmise után exodus imaóra lesz, majd virrasztás 22 óráig.

Hitvallásom és következményei

Péter hitvallását ismerjük jól. Megvallja, hogy Jézust a messiásnak tartja.  Persze az is kiderül, mit is ért ezen. Olyan embernek tartja Jézust, aki mellett jó ott lenni. Aki egy nyugodt életet biztosít neki. Jó a jelenben lenni, Jézus mellett lenni, de a folytatásba, hogy Jézus egyszer eltávozik, abba bele sem mer gondolni. Éppen ezért, amikor Jézus a folytatásról, a rá váró sorsról beszél, Péter visszaretten ettől.

Mit jelent számomra, hogy Jézussal együtt járom életutamat? Egy megszokott, kényelmes, jól begyakorolt életritmust tudunk kialakítani, megélni. Hogy ezen esetleg változtatni lehetne, kellene, azt a lehető legmélyebbre rejtjük el.

Jézus viszont nem egy kényelmes jelent ígér számunkra. Ő a végső boldogságra hív bennünket. Az oda tartó úton erőfeszítések, küzdelmek, de sok öröm is vár minket.

Merek-e időnként kilépni, kinézni a jól megszokott keretek közül? Tudatos-e bennem a végső cél? Vállalom-e a közösséghez tartozás örömeit és lemondásait?