Erősítsük meg házasságunkat! 4 rész

Kapaszkodjunk egymásba a különbözőségeink elfogadásával, így gazdagítva kapcsolatunkat!

Mondj a párodnak öt olyan dolgot, amiért hálás vagy neki!

4.este

Amoris Laetitia 

Ferenc pápa: A családban megélt szeretetről 

140. cikk

Vannak figyelmes gesztusok, amellyel kimutatható a szeretet másik felé. A szeretet meghaladja a legrosszabb akadályokat is. Ha szerethetünk valakit, vagy érezzük, hogy ő szeret, jobban megértjük, mit akar kifejezni és megértetni velünk. Le kell győzni azt az esendőséget, amely félelmet kelt bennünk a másikkal szemben, mintha a “vetélytársunk” lenne. Nagyon fontos, hogy a saját biztonságunkat mély döntésekre, meggyőződésére és értékekre alapozzuk, és ne arra, hogy egy vitában győzedelmeskedjünk, vagy arra, hogy nekünk adjanak igazat. 

4. kérdés: Folyamatosan meg szeretném változtatni a másikat is a vagy elfogadom  különbözőséget? Idézzetek fel egy tipikus, gyakran ismétlődő élethelyzetet, amikor nehéz az elfogadás, vagy talán még nem is sikerül teljesen. 

Házastársak Imája

Uram, segíts nekünk, mindig emlékezzünk arra a napra, 
amikor megismerkedtünk, és megszerettük egymást! 
Segíts mindig meglátni a jót a társamban és segíts, 
hogy közösen tudjuk megoldani gondjainkat. 
Segíts kimondani egymás iránti érzéseinket, 
és tudjunk bocsánatot kérni egymástól. 
Uram kezedbe adjuk házasságunkat! Ámen.

 

További bejegyzések